| GoSsip GiRl a întrebat:

Ce se afla intre Soare si Pamant?

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Planetele Venus si Mercur si satelitul natural Luna. Pe langa acestea mai gasim elemente ale spatiului interplanetar.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Venus, Mercur, Luna, sateliti artificiali, praf cosmic, posibil asteroizi.

| JeSa a răspuns:

Luna; "Ce se afla intre Soare si Pamant?"
Explicatie: "si" laughing

| inna a răspuns:

Conjunctia "si"

| Alex_7297 a răspuns:

Bună!
Nişte corpuri cosmice precizate mai sus de bacemi şi mai e multăăă materie neagră!
Baftă!

| costyn162 a răspuns:

Mii de ani lumina...Si luna care primeste lumina si caldura de la Soare si o reflecta partial pe Pamant.

| alecs871 a răspuns:

Klara, un banc la fel big grin
Cica se duce o baba la doctor sa intrebe unde e inima ca a auzit ea ca daca te impusti in inima mori si ea isi cam inceiase socotelile cu viata. Ajunge ea la doctor si acesta ii spune ca inima se afla sub sanul stang.
A doua zi scria in ziar : O baba a incercat sa se sinucida impuscandu-se in ghenunchiul stang.

Si privin intrebarea : se afla vid, meteoriti, comete si privind obiectele mai mari ar fi Mercur si Venus iar Luna ar fi mai putin, doar atunci cand se formeaza eclipsa de Soare dar se afla si ea pe acolo, intre Soare si Pamanthee hee

| Klara a răspuns:

Ce se afla si intre tzatzele babelor: Buricu'! tongue

| Ciprian Ionut a răspuns:

Cateva planete printre care si Luna (satelitul natural al Pamantului), mult praf cosmic, asteroizi, multi sateliti artificiali de-ai nostri si vid...

| Ciprian Ionut a răspuns:

Ups ...scuze. Double post

| myckey a răspuns:

"si"

| Sasha_3991 a răspuns:

Detoate!

| DarkBlood32 a răspuns:

Mata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateva planete, satelitul pamantului si alte prosti chatterbox.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cosmos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuvantul "si"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

JeSsykA, trebuie sa fii cel putin..., ca sa afirmi ca intre Soare si Terra se afla...Luna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conjunctia coordonatoare,, si" care leaga doua substantive proprii.
Sunt buna la romana whistling

| octavian2002 a răspuns:

Conjuncţia inferioară big grin