| bubukid a întrebat:

Ce spuneti de saritul coardei? cand eram mica saream zilnic, nu stiu ce mi-a venit acum si vreau sa sar iar coarda... daca am putina celulita pe picioare oare coarda ma ajuta?big grin

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Si mie imi placea sa sar coarda cand eram mica happyNu cred ca ajuta celulita, dar te ajuta sa slabasti big grin

| elena a răspuns:

O medota foarte buna de slabit.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Imi placea sa sar coarda... Nu stiu de ce nu o mai fac... Stiu ca ajuta data vrei sa-ti cresti detenta (pentru basket, sa sari mai sus)... Ca si conditie fizica ajuta cam orice tip de miscare, important e sa-l faci... Cat despre celulita... Poate ar fi mai bine daca ai incerca niste creme sau un tratament profesional la un salon...

| ihaterain a răspuns:

Daca iti infasori picioarele in folie de plastic (din aceea pentru impachetarea alimentelor pentru a ramane proaspete) vei transpira mai mult si asa elimini mai usor tesutul adipos(celulita)

| Ioana_8202 a răspuns:

Faci sport si asta oricum ajuta l conditia ta fizica daca t tii zilnic d sarit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ajuta la celulita nu stiu dar stiu ca saritu coardei pune in miscare toata musculatura corpului si e un bun exercitiu pentru rezistenta si slabit

| verona333 a răspuns:

Anume la celulita cel mai bun sport e saritul in coarda.