| anonim_4396 a întrebat:

Ce va place mai mult : Beatport, Deezer, reverbnation, Spotify, Soundcloud sau Youtube (etc)?

Mie imi place soundcloud fiindca sunt multe persoane care chiar fac muzica de *calitate* si nu-s atat de mainstream ca toate porcariile de pe yt ( am dat si pe yt de niste oameni...pe care acum ii *urmaresc* pe SoundCl, xddd, oamenii din SoundCl chiar, nu-s sunt pasionati ( si nu isi *pun* munca pe yt ( eu ce ascult pe SC nu prea gasesc pe yt...)

17 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Last.fm nimeni? laughing Am renuntat si la el ca unele piese aveau titlurile gresite sau doar cate 3 melodii pe un album. Pana la urma tot Youtube-ul e baza

| elanana a răspuns (pentru supadeceapa):

Last.fm este bun daca vrei sa descoperi muzica noua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Youtube. Restul sunt in plus.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Youtube e in plus

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Youtube are tot ce vrei, restul sunt mofturi pentru copiii care n-au cu ce sa-si umple memoria.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lel Youtube e de fapt un moft pe care copii il folosesc ...mna daca asa crezi e treaba ta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E un site pe care gasesti orice laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

*gasesti orice* depinde de ce cauti, nu se gaseste chiar orice

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu gasesti chinezi, probabil, ca aia sunt comunisti si nu cred ca au Youtube laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Na aici chinez https://www.youtube.com/channel/UCT0aNN5mNoE_1ac4VcBN1fQ
asta din cauza great firewall (gfw) dar se pot conecta prin vpn, duh
aici e plin de chinezi in comentarii https://www.youtube.com/watch?v=I8L1Nx-QYZc
mi-e lene de alte inkuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg de ce e asa la moda spotify. Am avut soundcloud si gaseam doar remix-uri stupide, nimic din ce voiam. Deezer la fel. De restul nu am auzit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nici mie nu imi place spotify si in soundcloud, poate fix aia cautai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ascultam muzica numai pe yt. Nu m-a batut gandul ca sunt si alte site-uri de pe care pot asculta.

| ChrisAK47 a răspuns:

Eu ascult mare parte melodii din filme, care sunt pe Youtube.

As zice Youtube. Imi place si spotify.

| elanana a răspuns:

Deezer are vreo 3 melodii plus alte 5 reclame intre, spotify are mult prea multe reclame si pe telefon e si mai nasol ca nu ai skippuri infinite si daca vrei sa cauti o melodie si s-o asculti nu poti sa asculti decat 5 secunde din ea, prea multi rapperi pe soundcloud laughing deci raman la Youtube.

| anonim_4396 explică (pentru elanana):

Nu ma face sa pun niste linkuri ff oke din soundcl

| Jsjsha a răspuns:

Mie personal im place soundcloud pentru ca poti asculta muzica cu telefonul inchis