| valyrn a întrebat:

Ce va place mai mult: Fifa sau Pes? (nu conteaza ce joc ca de exemplu fifa 07 sau pes 2009, in general...)

Răspuns Câştigător
| nonny50 a răspuns:

Vreme de aproape un deceniu, seria FIFA produsă de Electronic Arts a ţinut capul de afiş fără a avea un adversar pe măsură. PES-ul, deşi are o istorie de opt ani în spate, a stat în umbra lui FIFA din mai multe motive: la început din cauză ca era disponibil doar pe console, apoi din cauza problemelor de licenţiere care să le permită producătorilor (Konami) să folosească numele şi aspectul real al jucătorilor. În ultimii doi ani, lucrurile s-au schimbat. Acum FIFA şi PES se bucură în egală măsură de popularitate. La aceasta a contat şi obţinerea de către Konami a licenţei pentru UEFA Champions League - în exclusivitate, dar mai important a fost faptul că PES a arătat din ce în ce mai bine, în timp ce FIFA a cam stagnat. De altfel, foarte mulţi au considerat ultimele titluri din seria PES (PES 2008 şi PES 2009) mai bune decât FIFA 2008 şi FIFA 2009, nu doar raportat la grafică, ci mai ales la gameplay şi realism. Deci eu prefer fifa!

5 răspunsuri:
| George1510 a răspuns:

Pes 2011 :X

| DaVà a răspuns:

Daca ar fi sa aleg intre fifa si pes sincer as alege Metin2 uk.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fifa 07

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pes 10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In egala masura fifa07 si pes11 cei de la fifa nu au mai scos mai nimic nou de cand a fost creat fifa07 dupa mine e cel mai bun fifa creat si in plus e si cem mai accesibil deoarece nu toti au pc performante dar si asa e foarte realistwinking si pes11 are o grafica de belea dar din pacate nu am cu cine sa joc in retea ca nu are mai nimeni pes11 ca nu le merge