| Marii a întrebat:

Cine a inventat focul? Google`u nu mi`e de niciun ajutor happy

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Hefaistos il folosea (personal, cred ca zeus ii daduse focul), iar prometeu l-a furat din olimp si l-a adus pe pamant. A, tu te referi in realitate? Og, omul preistoric.

16 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Oamenii primitivi.Numele acelor oameni ramane necunoscut. Poate erau in stadiul cand nici nu aveau nume. Mira

| inna a răspuns:

Nu la inventat nimeni.La furat Prometeu din Olimp pentru noi muritotii rolling on the floor)

| Leea1234 a răspuns:

SI EU CUNOSC ACEEASI LEGENDA CA EMIL, SI STIU CA DUPA CE OBTINEAU FOCUL DE LA TRASNETE PUNEAU LEMNE TOT TIMPUL PE FOC CA SA NU SE STINGA, SI DUPA ACEEA AU INVATAT SA-L APRINDA EI LOVIND DOUA PIETRE...asta am auzit si eu nu stiu cat de adevarat o fii

| anonim a răspuns:

Prometeu l-a oferit oamenilor.conform legendelor olimpului.insa focul la inceput a fost luat de la copacii trazniti de fulgere.mai tarziu oamenii au inceput ei singuri sa-l produca, lovind doua pietre. dupa, cu mult mai tarziu, s-a inventat acel chibrit care din 50 de bete, nu reuseai sa aprinzi decat unul.rolling on the floor

| fryekid a răspuns:

Pai nu poti sa zici cine la inventat happy Doar ca oameni au inceput sa foloseasca focul de acum 1.5 mil ani =D

| Paula a răspuns:

In epoca pietrei, in paleolitic se descopera focul happy fiind un progres remarcabil.

| adi_7507 a răspuns:

Nimeni.

| adi_7507 a răspuns:

Chiar nu am inteles, ce legatura au zeitatile cu aceasta simpla intrebare?

Focul nu a fost inventat de om, raspunsul meu de mai devreme a fost simplu si la obiect.

| marria a răspuns:

Cine-a avut nevoie de elbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Subscriu la psihi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnii ingineri, ei sint singurii capabili de asa ceva. Noroc cu ei, altfel nici acum nu stiam ce-i aia frigarui si mici rolling on the floor Multumiri si plecaciuni laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum s-a inventat focul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fggg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Focul au intentat oameni primitivi (oamenii vechi)- Homo sapiens sapiens- maimute asemanatoare oamenilor de astazi. Iti dau un sfat invata istoria...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai un fulger a lovit un copac si sa facut focul dar fulgerul la inventat Dumnezeu deci Dumnezeu la inventat

| Emsity a răspuns:

Eşti foarte idiot. Cum adică cine a inventat focul? straight face Ce cretini există pe planeta.