| marianMarian a întrebat:

Cine crede ca inn 2012 va veni Sfarsitul Lumii?

Răspuns Câştigător
| Tarabostes a răspuns:

Mare tampenie!
pana acum din 2000 trebuia sa murim de vreo 4 ori...si asta cu 2012, cu sfarsitul lumii este luat din un film!

(pentru ce iti voi sp my incolo sa nu sp ca sunt de alta religie...asa nea sp profu te religie)
dar, ca orice lumea va avea sfarsit... poate fi si maine si peste 100000 ani, nici Ingerii Domnului nu stiu asta!

31 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred asta, doar cei neinformati si creduli ar mai putea crede. Numai bine!

| ahlrh a răspuns:

Nu, nu cred.
Si nu, nu v-a venii.

| adutzadragutza a răspuns:

Nus stiu ce sa zic, dara am zuzit si eu. Maiasi au un calendar, pe care spun ca el se va termina pe data de 21 decembrie 2010, iar unii oamnei cred ca asa va fi deoarece in calendarul lor au fost inscrise(ianinte sa se intample) cele doua razboiae mondiale. Dar oamnenii des tinta spun ca niciodata nu se va sfarsi adica sa se distruga pamantul ci doar va suferi modificari, adica se aude ca ar fi cutremure, eruptii vulcanice, tornade, tzunami iar liniile de curent din tota lumea ar inceta sa mai functioneze, datorita unei explozii solare.Cam asta este. Cauta mai multe informatii si u si vei afla mai multe.Se spune ca si marele prezicator http://www.descopera.ro/......incidenta, dar nu mai stiu cum il chema, dar el a prezis multe care sau intamplat. Deci nu se stie sigur, maiasii spun ca ar fi apocalipsa, dar cercetatori ne incurajeaza spunand ca planmeta va suferi doar modificari. Sper ca te-am lamurit cat de cat... funda

| Deea a răspuns:

Eu

| Wihaela a răspuns:

Este o porcarie! poate mai sunt copii mai mici, aud si sperie.asta este decat o prostie straight face

| AnaEindragostita a răspuns:

nu cred pentru ca a zis ca in anul 2000 e sfarsitul asa a scris cica in BIBLIE

| Ancutss30 a răspuns:

Dumnezeu decide dupa cum se vor comporta oamenii.Nu uita de CELE SAPTE PACATE DE MOARTE:Mandria, Invidia, Iubirea de argint, Desfranare, Lacomia pantecelui, Trandavia, Mania.

| PikaRawrr a răspuns:

A venit deja.cand ai pus tu intrebarea

| mmeee79 a răspuns:

Acuma s-a amanat. e in 2014 cica laughing

| BYBY a răspuns:

Eu una nu, pentru simplul fapt ca exista dovezi, ca dupa 2012 exista viata, daca ar fi sfarsitul lumii in 2012, am muri de pe acum, pentru ca daca ne gandim serios, puterea cosmosului si a tuturor elementelor care presupun ca o se ne distruga in 2012 sunt mai puternice decat o mana de oameni, cat suntem, si ne-ar fi distrus cu un an inainte...
Mai repede as crede in criza financiara care nu ne va parasi nici anul acesta...
Ps:Nu mai crede in tampeni cu 2012-Sfarsitul lumiiwinking

BYBYBY te pupa:*

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Ma...eu una spun ca numai Dumnezeu stiehappy

| MikeAlexis a răspuns:

O intrebare proasta. Nimeni nu cunoaste/stie cand o sa vina sfarsitul lumii, asa ca intrebarile de genu asta nu isi au rostul.

| Lovepoison a răspuns:

Poate vine, poate nu vine atunci. Doar Dumneseu stie. El ar putea sa ne termine si acum!

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Sunt doar niste aberatii date ca sa faca publicitate laughing deci nu cred. imi pare rau ca te-am dezamagit

| Andy04 a răspuns:

E o porcarie pentru ca au mai anuntat astia ca e si in 2002, 2000 si 2008.
Si in plus am vazut pe youtube ba sfarsitul lumii in 2012 ba in 2026 ba in 2036.
Spun la toata lumea(in special copiilor mici)NU O SA VINA SFARSITUL LUMII! O sa vina cand o sa vrea Dumnezeu sa vina!

| Dragosgan a răspuns:

Cine crede ca intrebari din astea au fost puse de prea multe ori si stupizenia din voi e prea mare, cum naiba sa vina sfarsitul cand zice un om prost, sfarsitul vine nu cand vor toti idiotii care fac afaceri si vand pe prostia celor care cred.

| angel4v3ryour a răspuns:

coolvoi chiar credeti prostiile astea? nu normal ca nu vine! Acestea sunt subiecte de mass-media pe care le formuleaza niste papagali ca sa nu adoarma!

| BlackAngel a răspuns:

Nu cred ca va veni sfarsitul lumiwinking si daca vine ce sa ii faca eu? daca atat nea fost scris sa traim atat traim nu putem sa ne impotrivim noi cu nimic nu avem ce sa facem big grin

| CrazyLife a răspuns:

Nu prea cred.Asa sa zis si in 2000 si vad ca azi traieste lumea mai departe.Nimeni nu stie ce va fi, asa ca traitiva viata fericit si nu mai dati mare importanta acestor lucruri!

In orice caz cind va fi sfirsitul lumii noi nu vom mai fi pe acest pamint!

| teddy28 a răspuns:

Nimenitongue de cativa ani tot ni se scoate ochii cu prostia asta.
a fost o treaba din care s-au scos multi bani pentru ca s-au facut filme pe tema asta fel si fel de articole care au dat bine la public.ce sa spun o prostie asa ca stati linistititongue

| MrBlueEnergy a răspuns:

Eu...nu!straight face (asa a fost si in 2008 respectiv 2000)

| AmaneMisa a răspuns:

Eu nu cred

| kire a răspuns:

Stai linistit si traiesteti viata! pana la urma daca Dumnezeu vrea sa mori da si maine masina peste tine asa ca stai linistit nu te mai lua dupa toate porcariile.

| Deeliaa a răspuns:

Nu cred chiar deloc... nu stie nimeni cand va fi decat Dumnezeutongue

| andreeeeea a răspuns:

Nimenilaughing

| szilard45 a răspuns:

Sincer nu cred dar as vrea macar asa scapam de grijitongue

| xLittleAngelxD a răspuns:

Eu nu. dar u?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca acest lucru nu putem sti noi daca se va intampla sau nu dar poate fi adevarat sau nu

| floryyy_3090 a răspuns:

La fiecare vine sfarsitul lumii cand vrea.se gadila un pic cu lama pe vene si gata...nu prea cred ca in 2012 va veni sfarsitul lumii.