| strengaritzza a întrebat:

Cine imi da expresii de noapte buna?

Răspuns Câştigător
| IAOIADNAA a răspuns:

Nu te gandi la mine sunt in ochii tai in
mintea ta in inima ta in sufletul tau oriunde totusi daca ma vrei doar inchide ochii si asculta ce iti spun.
mi-e dor de tine
noapte buna

Daca sfarsitul acestei zile, ti-a adus o umbra recenta in inima ta, sper Ca urarea de nopate buna iti va incalzi inima.

Privesc catre cer si rog o stea sa te sarute in locul meu, luna sa-ti vegheze somnul iar ingerii sa-ti indulceasca visele... inchide ochii si voi fi langa tine. Te iubesc. Noapte buna.

Noapte buna, sper sa visezi ceva frumos si dragut la noapte: pe mine normal, la ce te gandeai?!?

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubito sa iti zic: NOAPTE BUNA!

As vrea sa fiu o floare in mainile tale, un zambet pe buzele tale, raza de luna care iti spune seara noapte buna

In acest moment 3, 8 milarde de oameni dorm, 2, 2 milioane se indragostesc, 4, 2 milioane mananca, dar o singura persoana draguta din toata lumea citeste acest status
Noapte buna!

Tu esti motivul pentru care am nopti fara somn. La tine ma gandesc inainte sa adorm.Tu esti motivul pentru care nu pot adormi inainte de a-ti ura: Noapte buna!

Dimineata e la cateva momente departare. Mergi la culcare, iar cand te vei trezi aminteste-ti de mine ca prietenul care e mereu acolo cand ai nevoie de el si nu te lasa niciodata la greu

Nu te mira, draga mea si ingerii pot trimite sms-uri in care sa te asigure de toata atentia lor. Dar daca mi te vei lua...o aripa mi se frange si voi fi deportat in iad!

UITE! Luna te cheama la somn. PRIVESTE! stelele iti stralucesc! ASCULTA! inima mea iti spune: Noapte buna iubita mea!

Inca nu dormi? Credeam ca esti deja in lumea viselor.Te astept acolo in cateva momente.
sa mai petrecem si acolo impreuna cateva clipe de vis

| strengaritzza explică (pentru IAOIADNAA):

Ti-am dat funda!

| IAOIADNAA a răspuns (pentru strengaritzza):

Mersii multhappy

| floresdemayo a răspuns (pentru IAOIADNAA):

Frumoase cuvinte...
Mi-ar fi plăcut să-i cunosc pe autorii reali ai mesajelor respective. Da, parcă-s adevărati "poeți" romantici! Noi nu stim să scriem ca ei, dar am vrea să spunem aceleași lucruri...
Ai incheiat cu cea mai frumoasa frază (in conceptia mea)....aia trebuia asezată prima happy!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vine noaptea, cerul se înstelează, liniștea se așterne cu Moș Ene pe la gene.
Pa, pa.

| Promisiunea a răspuns:

Vise placute puricii sa te sarute laughing big grin