| Zorr0 a întrebat:

Care imi spune si mie niste expresii ceva legat de noapte si de 2 iubiti, de dragoste pentru o compunere?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai tare sau mai repede sau ce iti vine tie sa tipi

| Ashleychampi33 a răspuns:

Luna pluteste pe cerul din ce in ce mai intunecat ca o corabie de aur
Nu dupa mult timp stelele isi fac aparitia.
Pe o poteca retrasa doi iubiti mergem spre stanca de deasupra marii.
-Frumoasa mea, in ochii tai se reflecta soarele iubirii noastre, focul mereu aprins al vietii petrecute impreuna.As vrea sa te intreb daca nu ai vrea sa mai pun paie pe foc cu un gand ce ma macina de mult timp.Nu ai vrea sa definitivam relatia noastra cu o casatorie, aici, sub clar de luna. pe scurt nu ai vrea sa fii pentru o vesnicie a mea? Sa fi mereu, pentru totdeauna aleasa inimii mele, sa fi sotia mea?
-Ei bine... nu stiu ce sa spun. eu te iubesc si pentru tine as face orice, dar mai lasa-mi ragaz.De fapt nu mai am nevoie. Lasa. Haide sa ne impletim destinele pe veci. Haide sa ne casatorim.Acum.
- Deci ne vom uni vietile aici?
- Da, aici!
Si astfel cei doi indragostiti s-au casatorit intr-o noapte senina de vara.

| Stranger_7368 a răspuns:

"Suntem doi si singuri, si`n loc de inima ne bate luna"

| andreia97 a răspuns:

Frumoaso ochii tai adanci sunt izvorul din care tainic curge noaptea