| Kodokuna a întrebat:

Cine imi poate descrie amanuntit cum se trimite un email prin yahoo? multumesc

8 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Intri pe www.yahoo.com/mail te loghezi,
daca ai mailul classic dai click pe compose(in partea stanga) http://images.ed4.net/images/htdocs/addressbook/images/yahoo_mail.jpg
sau yahoo mail normal dai click pe new http://origin-images.pcworld.com/......iginal.jpg
unde scrie "To" acolo scrii emailul persoanei cui vrei sa ii trimiti emailu id@yahoo.com sau @gmail.com etc
la subject scrii ce titlu sa aiba emailu
iar mai jos in scrii ce vrei sa ii trimiti, daca vrei sa trimiti un fisier dai click pe attach dar pe yahoo mail poti trimite un fisier care sa aiba cel mult 25MB.
Acum trimiti emaulul de pe butonul send.
Salut.

| Minks a răspuns:

Mail.yahoo.com
Te loghezi cu id-ul de messenger si parola.
Imediat sub logo-ul yahoo gasesti 2 butoane, check mail si new.
Apesi pe new, la to: scrii adresa de email. la cc lasi loc liber si la subiect scrii subiectul mesajului, apoi jos scrii mesajul ce vrei sa fie trimis. dupa ce termini apesi send care e pe undeva pe sus (deasupra campului to)
Bafta.

| adriangabor92 a răspuns:

Intri pe mess, dai click stanga pe plicul de sus din stanga, new, email message, la to scrii adresa de e-mail la cine trimiti, exemplu: adi_gabor92@yahoo.com, la subject scrii titlul mesajului, exemplu: bac, attach pui poze daca vrei sa ii trimiti si dai open sau deschidere e tot una, send si ai trimis e-mailul.

| εїз a răspuns:

Nu este greu, ar trebui să ştii asta, uite aici :
1. Te loghezi cu numele de utilizatori si parola la http://mail.yahoo.com

2. Dai click pe Compose pentru a compune un mesaj nou.
3. Ai un buton Attach Files deasupra campului unde scrii e-mailul.
4. Ajungi la pasul unde trebuie sa selectezi fisierele pe care o sa le atasezi la e-mail.
5. Dupa ce ai selectat unul sau mai multe fisiere dai click pe Attach Files, buton care este pozitionat in stanga mai jos pe pagina.
6. Astepti o clipa sa se incarce fisierele (atentie, fisierele nu pot fi mai mari de 10MB la Yahoo!)
7. Dupa ce s-au incarcat iti apare lista cu fisierul/fisierele atasat, in cazul in care ai uitat sa atasezi ceva, dai click pe Attach More Files, daca ai atasat tot ce trebuia, dai click pe Continue to Message.
8. Ai ajuns din nou la Compose, scrii un titlu, un continut pentru e-mail si dai Send.
Primesti confirmarea ca e-mailul a fost trimis!

| DaftPunk a răspuns:

Este f usor cand primesti un mesaj acolo scrie inbox spam trash etc si pe alea scrie new si da click pe el si scrii mesaju

| BlueByMe a răspuns:

Acolo sus in colt, unde scrie Hi,... langa scrie yahoo mail
mai jos un pic e o casuta pe care scrie,, new'' dai pe ea si apoi dai pe email message
SAU MULT MAI SIMPLU
apesi pe tastatura pe,, n'' iar apoi iti deschide fereastra sa trm un emailbig grin
funda?big grin

| Eclipse_8761 a răspuns:

Intri pe yahoo te loghezi acolo la Mail > apoi undeva in stanga scrie New > dai Email Message > iti apare o fereastra acolo : La To scrii adresa de mail a persoanei careia ii trimiti mailul > iar la Subject, titlul mailului big grin Spatiul mare este locul de scris mesajul, iar la Attach poti uploada fisiere din PC~ul tau pe care sa le trimiti. > Cand ai terminat, dai Sendbig grin

| lor3danna a răspuns:

1)deci te loghezi pe mail

2)apoi vezi ca sus in stanga scrie 'NEW', apesi pe el si...

3)trebuie sa copletezi campurile alea de acolo.In primul scrie adresa de email cui vrei sa i-l trimiti, in al 2-lea nimic, in al 3-lea scrii si tu ceva gen "BUNA" si in al 4-lea si cel mai mare mesajul(adica c vrei sa scrii)

4)si apoi mai sus putin de primul camp este butonul SEND apesi pe el si gata ai trimis mail-ul...

sper ca te-am ajutat:*