| Mortul a întrebat:

Cine poate sa-mi scrie niste povesti de groaza dar nu vreau site-uri sau povesti luate de pe site-uri dau funda!

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

Hmm. Sa vedem.

Intr-o seara, mama vorbea cu fiica la telefon:
-Mama, nu crezi ca ar fi mai bine sa ne mutam? Adica, poate in alt oras gasim un liceu mai bun pentru mine!
-Pai, unde ai vrea sa ne mutam? intreba mama confuza.
-As zice in California. E o casuta exact langa Hollywood, goala care e destul de perfecta pentru noi. Am vazut poza pe net.
-Bine, fata mea. Maine iti faci bagajele, mergem si o cumparam.
In ziua urmatoare, cele doua au ajuns la casa. Un batran le-a intampinat si le-a spus:
-Ce cauti voi pe aici, dragi domnisoare?
-Am vrea sa cumparam aceasta casa... daca se poate. Cat costa?
-Aceasta casa e bantuita de un tamplar... care a fost spanzurat chiar in pivnita casei. Daca chiar vreti sa stati aici, vi-o dau la 500 dolari.
Mama si fiica auzind, au inceput sa rada. Nu au crezut, au dat banii si au intrat in casa incepand sa se acomodeze.
Mama a plecat acasa sa mai aduca o tura de lucruri, in timp ce fata a ramas in casa, asezand hainele in dulapul din camera ei.
Cand a deschis dulapul, a vazut o fata pictata cu sange langa care scria "Pleaca!"... Fata s-a speriat apoi a auzit usa. Era mama ei. Nu a vrut sa ii spuna de asta, crezand ca e doar imaginatia ei.
In prima noapte, a fost bine. Doar ca de dimineata, fata a coborat sa se duca in pivnita sa ia niste carti. S-a auzit un tipat, iar in secunda urmatoare fata a fost decapitata de acel tamplar...
Mama ei, auzind tipetele, a vrut sa coboare sa vada ce s-a intamplat... dar pana sa ajunga la scari, l-a vazut pe tamplar cu capul fetei in mana. Mama s-a speriat ingrozitor... A dat sa fuga dar s-a impiedicat de 2 ciocane, unul i-a intrat in piept si altul in mana.
Cele doua au fost ingropate in pivnita de catre fantoma.
Batranul s-a intors dupa acolo, si a inceput sa rada malefic. Pentru ca el era tamplarul si din nou a mai avut o victima.

1 răspuns:
| Mortul explică:

D