| TheOddGamer a întrebat:

Cine stie ce se sarbatoreste pe 8 Martie?

Răspuns Câştigător
| Kissy123 a răspuns:

Pe 8 martie se sărbătorește Ziua Femeii şi Ziua Mamei.
(Și pe 9 Martie e ziua bărbatului)

7 răspunsuri:
| ziper94 a răspuns:

Cum naiba i`ai dat funda la Kissy123?
9 Martie ziua barbatului? Serios? Poate pentru tine
Ziua barbatului e pe 5 mai.

Si pe 8 martie e ziua femeii nu ziua mamei

| Andr3 a răspuns:

Pe 8 martie se sarbatoreste ziua internationala a femeii.Pana in decembrie 89' se numea "ziua mamei " dar apoi s-a numit "ziua femeii ". Insa majoritatea persoanelor o numesc tot ziua mamei, deoarece romanii sarbatoreau de zeci de ani ziua femeii de 1 martie.happy

| Colibiri a răspuns (pentru Andr3):

Fals. Si inainte de 89 tot Ziua Internationala a Femeii se sarbatorea/numea. Varsta pe care ( probabil) o aveai atunci te duce cu gandul la ziua mamei deoarece faceai felicitari pentru ea. E logic, la varsta aceea singura femeie din viata ta era mama... happy

| Andr3 a răspuns (pentru Colibiri):

De fapt am luat chestia asta dupa un site laughing nu eram eu nascuta in 89' laughing

Răspuns utilizator avertizat
| WorkinForThis a răspuns:

1 martie = ziua femerii
8 martie - ziua mamei

deci pe 8 martie se sarbatoreste ziua mamei

fundita? pls?

| Colibiri a răspuns:

E la misto, sau? Ziua Internationala a Femeii