| Vadean_Ioana_1982 a întrebat:

Cine stie raspunsul la intrebarea lui tedi? Cupolele acestei cladiri sunt cunoscute pe tot globul. Cladirea pe care a vizitat-o Tedi seamana cu un mic palat. Este greu de crezut ca nimeni nu a locuit acolo.

3 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Taj Mahal

| Vadean_Ioana_1982 explică (pentru panther2007):

Multumesc!

| panther2007 a răspuns (pentru Vadean_Ioana_1982):

Nu ai pentru ce doar ca intrebarea iti da o mare dilema, seamana cu un mic palat? Da Taj Mahal e un palat mare doar ca e un templu si totusi este singura cladire de acest fel cunoscuta in toata lumea pentru cupolele sale dar care nu a fost niciodata locuita