| anonim_4396 a întrebat:

Computer sau telefon? big grin

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ambele.Ce faci cu una nu poti face cu alta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Computerul este foarte scump si uneori este foarte incomod. Deci mobilul big grin

| Lαrisα a răspuns:

Tableta. big grin

| Danişor a răspuns:

Pff, usor, adica, sa fim seriosi, un smartphone nu il poti compara cu un calculator, sau un laptop.
Adica, sunt diferite, e ca si cum ai compara Wrestling cu un concurs de frumusete. big grin
Eu zic ca un calculator sau laptop iti ofera mai multe avantaje, poti comunica pe mess/skype/facebook si alte retele de socializare, cand ai nevoie de o tema, cine te ajuta? Wikipedia sau google translate! laughing
Jocuri, filme, seriale, youtube, etc...Bafta big grin funda?

| vladv26 a răspuns:

Amandoua sunt bune, ce poti face pe telefon nu poti face pe calculator si ce poti face pe calculatoe nu poti face pe telefon

| Rockat a răspuns:

Asta e ceva gen : casa sau maşină.

Eu as alege calculatorul.

| AlexandraCris a răspuns:

Hey! Eu aş alege computer. Că până la urmă telefonul îl foloseşti pentru sunat şi dat mesaje. Pe când dacă ai un computer mai bun (mai performant, să zic aşa) poţi să îţi instalezi toate minunile laughing jocuri şi etc. Eu aş alege computerul. Depinde acum şi de bugetul fiecăruia. Dar un computer ar fi mai util după părerea mea.
(P.S. Încă mai aştept acel autograf laughing) )

| Jipa95 a răspuns (pentru AlexandraCris):

Iar dau de tineee? laughing)

| AlexandraCris a răspuns (pentru Jipa95):

De ce eşti aşa surprins? Dacă vrei plec... laughing))

| mada7255 a răspuns:

Depinde extrem de tare de buget cu 6-7 milioane nai ce comp sa iti cumperi dar iti poti lu-a un telefon foarte bun totusi daca te dau banii pe dinafara sau ai pusi de o parte vreo 20-30 de milioane compul e o alegere mult mai buna telefonul iti da satisfactie pe moment dar te vei plictisii repede gen dupa ce te daii mare la prieteni si nu stiu joci aplicatilee pe care leai vrut nu mai ai ce face dar pe comp o sa aii mereu ceva de facut DACA TIE LENE SA CITESTI IDEA E CA IN MARE COMP

| xStixx a răspuns:

Ehh, depinde.
Dacă cumperi un computer la 4.000, 5.000 lei ..este ceva.
Dacă cumperi un telefon la 2.000 de lei, este ceva. laughing)
Gusturile nu se discută. ^_^
Părerea mea personală? Computer.