| Bia_6294 a întrebat:

Cred ca baiatul pe care il plac stie ca imi place de el dar nu reactioneaza in nici un fel.straight face. Asta ce ar trebui sa insemne?thinking Prietenele mele imi spun ba sa ii spun eu direct, ba sa nu ii spun si nu stiu ce sa mai cred straight face. Am pus intrebarea ca sa ma descarc:-

8 răspunsuri:
| tpuu a răspuns:

Pai baiatu cum sa reactioneze si el?straight face
Sa sara in sus laughing
Totusi e baiat tongue.Baietii nu reactioneaza ca si fetele.
Dece sa faci tu primul pas?
Lasal pe el, pentru ca este baiat!
Daca si el te place iti va spunehappy
Dar nu ii spune tu, pentru ca poate nu te place, si te vei face de raswinking
Lasal pe el.winking
Succes

| X a răspuns:

Da de ce sa nu i spuna ea, unde scrie? Nici eu nu reactionez cand o fata ma place astept sa faca ea pasu aproape mereu am facut asa.De ce sa se faca de ras, ca i place un baiat? Daca iti e chiar frica te poti da la el fara sa i spui verbal sa vezi cum reactioneaza poate iti va zice el insa daca nu, spune-i tu si gata.Uni baieti sunt mai prosti nu isi dau seama altii nu vor sa isi dea seama sau altii asteapta sa faci tu primul pas.

| bfvhjcv a răspuns:

Nu te umili in fata lui. daca vrea sa iti spuna ceva iti spune el, dar nu te umili in fata lui, crede-ma.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Incearca sa faci rost de id lui, si vezi ce spune, poate te place si el pe tinebatting eyelashes...sau poate are prietena,dar nu incerca sa sari pe el, doar vorbiti, vezi ce zice si el si apoi vedeti voi`smug

| cris_7778 a răspuns:

Paiii. depinde de cati ani sunt intre voi.depinde daca din cate vezi tu el te place. depinde de multe lucruri. eu zic sa ii spui direct

| ravril a răspuns:

Nu ii spune ...pentru ca daca el nu te place va fi nasol pentru tine. crede'ma mie mi s-a intamplat de 2 ori

| Brunette_6117 a răspuns:

Cel mai urat sa ti se intample asta sad
Este a doua oara de cand trec prin asta.
si in momentul asta nu ma pot impaca si ma mustra constiinta sa ii spun ca incercarea moarte nu are.
dar oricat as incerca nu pot sa ii spun.mi-e rusine de el mi-e rusine de mine inc e fel ii spun si cum reactioneaza.
Nici eu nu mai stiu ce sa fac dar gandesc pozitiv incerc cu timpu sa ii spun si poate -poateehee hee):X Pfoai azi ma cam abtin.si eu m`am descarcat la intrebarea ta.
Eu ti-as recomanda sa ii zici :X.
sadBaftaa.straight face

| hfllorin a răspuns:

Daca stie ca il placi, inseamna ca nu e interesat de tine.Dar poate nu stie acest lucru.Ar trebui sa vorbesti cu el ca sa clarifici aceasta situatie.