| Blossomis a întrebat:

Imi place de un baiat care are o iubita, e cu ea de 7 luni.Nu e cine stie ce frumusete,iar prietenele mele spun ca nici nu ma compar cu ea,e cam uratica.
Nu stiu c sa faccrying,cred ca se iubesc mult, dar imi place mult de el.Voi ce ati face in locul meu?

23 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

As pune ochii pe alt baiat, sau pur si simplu as astepta sa se desparta(desi s-ar putea sa astepti degeaba), dar fara sa fac nimic in acest sens!
Nu cred ca tie ti-ar placea sa se bage cineva peste tinewinking.

| IustinaC a răspuns:

Pai daca e cu ea de 7 luni e evident deja ca o iubeste.Nu conteaza ca tu esti mai draguta ca ea, el poate o vede altfel. Daca chiar il placi ar trebui sa nu te bagi intre ei, stii de ce? o relatie este facuta din noi dar unele nu stiu sa numere.Deci tu nu il iubesti, dar privesti in directia gresita..mai bine ii lasi in pace

| papusica987 a răspuns (pentru IustinaC):

Exact! sunt de aceiasi parere!

| Fantoma_1807 a răspuns:

Draga mea, o relatie nu are la baza numai frumusetea, exista multe puncte care atrag, asa ca eu zic sa fii cuminte, daca vrei sa stie el ca il placi arata/i prin gesturi prin atitudine daca te place poate va fi ceva daca nu, resemneaza/te asta a fost, ce este pentru tine este pus deoparte .....Nu strica o relatie frumoasa pentru ca eu cred ca daca va trece asa din floare in floare nu e bine, si daca ti se va intimpla tie nu ti/ar pica bine.

| neutrino a răspuns:

Esti putin cam ipocrita. Cine iti da dreptul sa te bagi peste ei? Daca tu ii placeai baiatului, probabil ca era cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| AriannaAri a răspuns (pentru Blossomis):

De ce vrei sa stie ca iti place de el? Crezi ca va schimba ceva? Nu, nu va schimba nimic daca ei chiar se iubesc cu adevarat iar asta cred ca este evident.
Da-ti seama ca asa "urata" cum spui tu ca este, macar este cu un baiat la care tu doar visezi si incerci sa te ti dupa el. Daca pentru tine conteaza asa mult frumusetea exterioara, crede-ma, ea este de o mie de ori mai buna decat tine.

| neutrino a răspuns (pentru Blossomis):

De ce? Pentru ca te mananca pe tine si nu ai stare pana nu faci putin rau?

Răspuns utilizator avertizat
| AriannaAri a răspuns (pentru Blossomis):

Crezi ca el ar alege una frumoasa cu un caracter naspa decat una mai putin frumoasa dar totusi draguta, cu un caracter frumos si placut? Eu nu cred.
Si zici ca va schimba ceva asa-i? A da, pardon, o vei face pe ea geloasa pentru ca el poate ii va spune si asa vei baga cearta intre ei. Sincera sa fiu, nu suport persoanele ca tine, lasa-i fata in pace, trebuie tu sa strici tot? Cauta-ti alt baiat, nu te baga in relatia lor.
Si trebuie sa il vezi tu cu ea pe afara? Il si urmaresti?laughing Baga-ti mintiile in cap si dati seama ca daca sta cu ea de 7 luni este clar ca se iubesc si cu siguranta nu scriu alea pe facebook doar pentru ca nu au ce face.
Chiar as vrea sa te vad si pe tine in situatia asta, sa ai o relatie de durata cu un baiat si sa se gaseasca o desteapta sa strice totulwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce daca e cam uratica? Tu te vezi frumoasa in felul tau iar ea in felul ei! Nu este femeia urata doar daca tu nu privesti in interior! Ce este in interior conteaza nu ce e pe dinafara! Si uita-l! Mai sunt baieti pe lumea asta! Poate tu esti urata pentru el (urata in interior) si nu te place! Frumusetea va disparea o data, dar sufletul bun si la locul sau nu! Sper ca nu te-am suparat!

| BlackOldSun a răspuns:

Chestia e ca tu nu ti-ai tras-o de mult pustoaico, el o iubeste oricum e ea asta e iubire nu atractie sexuala ce simti tu pentru baiatu ala! si pentru tine exista masturbarea! get a muthafuckin life!

Răspuns utilizator avertizat
| AriannaAri a răspuns:

Buna,
nu prea suport persoanele astea care v-or sa se bage sa distruga o relatie oh go on. Lasa-l in pace, este evident ca isi iubeste iubita daca este cu ea de 7 luni asa ca nu te baga tu sa ruinezi totulwinking. O relatie este facuta din DOI!

| r3ally a răspuns:

Nu cred ca acel baiat ar fi stat degeaba cu prietena lui 7 luni daca nu simtea nimic pentru ea. Indiferent daca tu esti mai draguta sau nu fiecare baiat poate isi vede prietena ca fiind cea mai perfecta! Sincer mi se pare ceva destul de "urat" sa te bagi intr-o relatie si mai ales ca nu e la inceput! Nu cred ca cineva te va vedea ca fiind "o fata buna" fiindca ai despartit un cuplu doar pentru ca tu sa fii fericita si altii sa sufere! Incearca sa iti gasesti un alt baiat si cine stie, poate vei avea sentimente mult mai puternice decat acum! Scuza-ma daca ti-am spus ceva gresit! happy

| Bubu4 a răspuns:

Eu iti spun doar sa ai grija pentru ca roata se intoarce, in plus nu ai de unde sa stii cum este relatia lor cu adevarat, poate pe dinafara pare perfecta. Ai doua variante, sa il astepti pana se desparte de ea sau sa iti cauti alt prieten. Pe a 3-a nu o consider o varianta pentru ca e urat sa desparti doua persoane dupa bunul tau plac.

| creatzulik a răspuns:

Eu zic sa te uiti in alta parte sa il lasi in pace sa nu ii desparti, tie ti-ar placea sa fii cu el de exemplu de 7 luni si alta fata sa va desparta''nu face altuia ce tie nu ti-ar place sa iti faca altele''.

| aveadrianus2 a răspuns (pentru creatzulik):

Corect! Nu ar trebui sa te bagi.

| vasyok97 a răspuns:

Spune-i ce simti iar daca te va placea va trece la tine happy

| alice_3838 a răspuns:

Ea poate sa fie si foarte urata iar el sa o placa, nu poti schimba asta. Dar poti sa te faci remarcata cand esti cu el dar sa nu te bagi in relatia lor ca e posibil sa cazi aiurea. Oricum relatia lor nu o sa tina la infinit, iar daca faci cum trebuie tu poti fi urmatoarea.

| aadelina a răspuns:

Pai in primul nu trebuie sa te consumi si sa faci ceva care sa iasa din comun... si in al doilea rand spune-i ei sau lui caruia vrei ca l-ai vazut cu altcineva ca sa pupat sau ca sa tinut de mana si nu sti cu cine ca atunci cand i-ai vazut au fugit ...simplu!

| Mariia_Panait_1998 a răspuns:

Spune-iwinking