| cevazacelamineintorace a întrebat:

Credeti ca a meritat filmul THE HURT LOCKER mai multe premii decat AVATAR?
Argumentati.
Dau fundita

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si Avatar ce reprezinta?thinking Orice film trebuie sa transmita un mesaj clar la sfarsit. Ori la Avatar nu e cazul.Nu e nici de departe o superproductie, e o superprostie de film.The Hurt Loker e cel mai bun cu/despre razboi din ultimii ani pe care l-am vazut.Lumea n-are nevoie de fiinte albastre neconvigatoare in "roluri" ci de realitate.Si care realitate e mai cruda decat a razboiului?raised eyebrows

| Ana-Maria94 a răspuns:

Da cu siguranta, mie mi-a placut foarte mult si sa fiu sincer avatar chiat nu mai impresinat deloc, parerea mea.The hurt locker este un film foarte buna care arata si povesteste despre viata chinuit care o duc soldatii.Ma bucur ca a castigathappy

| cevazacelamineintorace explică:

The Hurt Loker este cel mai urat film din toate care au fost inventate...+ ca este cu razboaie care sunt cele mai urate filme

| nick57 a răspuns:

Eu cred a da! In primul rand este mai realist, nu abunda in scene realizate pe computer povestea in sine este mai credibila si mult mai accesibila publicului larg. Te-ai gandit vreodata ca toate aceste filme realizate pe computer sunt realizate de o asemenea maniera ca un cadru in care apar creaturile fantastice ca acele reptile zburatoare sau, in cazul Aliens creatura aceea nu sta prea mult in cadru nu apuci sa vezi detalii ca sa-ti dai seama ca e imperfect realizata.Eu prefer King Kong care a fost practic un adevarat robot realizat din piele artificiala, par de cal, schelet din diverse materiale, etc.Ma rog a fost material si a fost perceput ca atare. In filmele astea moderne care abunda in scene computerizate totul iti lasa un sentiment de fals de surogat. Pana si focul arata neverosimil. De aceea cred ca a primit mai putine voturi. Dar eu nu sunt critic de arta, nu sunt decat un spectator un iubitor de film si am crescut cu filme reale, cu actori si natura, nu efecte computerizate. Best wishes!

| russiangirl_2817 a răspuns:

Sincer, nu am vazut THE HURT LOCKER dar am vizionat AVATAR si am fost dezamagita. Efecte frumoase, dar poveste boring plus ca nu sunt o fana a filmelor facute pe pc.