| sweetpoison_4173 a întrebat:

Ce parere aveti de filmul "Avatar"? Credeti ca merita "The hurt locker" Oscarul pentru cel mai bun film?

Răspuns Câştigător
| T!mea a răspuns:

Mie imi place foarte mult filmul AVATAR. Nu cred ca "The hurt locker" a meritat Oscarul pentru cel mai bun film. Il merita mai mult AVATAR

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nici una, nici alta.
Avatar - filmul artistic pentru copilasi, cu efecte speciale ''explozive'', unde binele invinge raul, cu personaje fantastice cu calitati iesite din comun care te impresioneaza, c-o drama de dragoste (deh, nu se putea altfel) unde sa te atraga si la inima. Per ansamblu, prea mult tam-tam pe seama lui. Dar, regizor cunoscut, bani investiti, Oscar-urile nu mai sunt ce-au fost, e ceva de business si publicitate. Acum, cand vezi: ''Woooow, a luat Oscar? Ce tareeee!'' Cand te uiti la el si stii c-a luat premiul ala, parca ti se pare si mai tare. Porcarii.
The Hurt Locker - l-am vazut, nu m-a impresionat cu nimic. Chiar deloc, m-a dezamagit, nici vorba de filmul anului. Ba mai mult, am vazut un film cu stil apropiat, din anul 2009, ''Brothers'' - cu aceleasi idei, mi s-a parut mult mai interesant fiindca intra in slabiciunea psihicului omului. The hurt... mi s-a parut chiar pueril, anumite aspecte nu mi se par reale ( riscul de-a dezamorsa o bomba, in anumite cazuri, chiar era prea stupid si nimic organizat in ce situatii se bagau )
Concluzie: Cel mai bun film al anului, nicidecum! Dar, daca stau bine si ma gandesc, nici alt film pe masura titlului asta n-as gasi. Pur si simplu, a fost un an slab in materie de filme. Dar tinand cont ca si-n spatele acestor titluri, sunt alte interese la mijloc, nu mai mira nimic. Sunt happy ca n-a iesit totusi Avatar - scenariul idol pana-n 18 ani.

| Razvan a răspuns:

Deci chiar ma bucur ca a luat "The Hurt Locker" premiul pentru cel mai bun film.Nu m-a dat gata filmul dar decat prostia aia de "Avatar"raised eyebrows
Destul de slabe filmele de anul asta, nu mai au regizorii inspiratiehappy

| Ana-Maria94 a răspuns:

Da a meritat Oscarul, mie una nu-mi place Avatar.

| iuliana_5107 a răspuns:

Parerea me este ca Avatar este al doilea dupa '' Stapanul inelelor'', cat despre "The hurt locker"este bunicel...happyhappyhappy

| ladyi a răspuns:

Nu

| ⋆☆•♥ღ♫bubulicky♫ღ♥•☆⋆ a răspuns:

Wtf, nu mai au regizorii inspiratie, eu am vz avatar, este cel mai original film, deci...peace

| Pisiii :x a răspuns:

Sincer nu. E bun filmul, chiar foarte bun dar nici chiar sa "rupa" toate top-urile.oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar ca sunt de parere ca Avatar, care e ceva deosebit nu aceleasi povesti plictisitoare de care multi s-au saturat.
The Hurt Locker(dupa parerea mea)este un film care nicidecum nu merita oscarul si care se poate realiza mult mai usor decat Avatar.
Deci in concluzie The Hurt Locker a fost un nimic de film, foarte plictisitor si de care poveste am mai auzit si vom mai auzi dar la Avatar a fost ceva deosebit cum am mai spus ce nu poate fi imitat si cred ca trebuia sa castige!
Stiu ca am scris cam mult...sorry!big grin