| Frau a întrebat:

Credeti ca copii din zonele rurale invata mai bine decat cei din zonele urbane? sau invers? aratati-mi procentualhappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei din zonele rurale, invata la scoala si au responsabilitati in gospodarie.au de pascut animale, de ingrijit, de facut gradinarit, de mers la camp.au timp putin, deci sunt ascutiti la minte.eu cand eram, imi faceam temele imediat ce ajungeam acasa, aveam timp sa ies si la joaca, la gasca, si a doua zi eram la camp cu mama.la 12 eram acasa, mancam si plecam la scoala, pana incepeam orele, repetam sau imi completam temele.in weekwnd citeam si serile, citeam romanele cartile. iar in vacante cand ardea soarele eram in casa cu o carte in mana fiindca aveam lecturi suplimentare, ni se puneau note pe comentarii, pe fisele bibliografice ...etc.eheeee freshule.viata dura. dar mi-a folosit.

5 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

Pai nu stiu sa-ti arat procentual, dar daca stai sa te gandesti ce viata amarata duc ei fata de noi... ei invata mult mai mult ca noi, sa duca o viata mai buna mai tarziu. sa se mute la oras, mereu ii vezi la televizor ca invata la lumina lumanarii s. a. m. d.
Pana mea, noi cei de la oras suntem mai mult cu panarama decat cu invatatul, parerea mea.

| MrHaipa a răspuns:

laughing corect. bine nu invata mai bine. sunt mai prezenti la scoala. pentru ca daca chiulesc n`au unde sa se duca.

| DariusB a răspuns:

Greu de zis dar in mod normal, la ora actuala, copiii din zonele urbane invata mai bine decat cei din zonele rurale, insa avand in vedere ca sunt maimulti copii in zonele urbane, cred ca procentul este de:
copii din zonele urbane invata mai bine 65%
iar cei din zonele rurale 35%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La sat se învaţă mai bine, căci dacă chiuleşti nu ai unde să te duci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe Raspuns-Rapid, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 1000 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs