| ..._6709 a întrebat:

Credeti ca o virgina se poate apuca de fumat? Daca da ce parere aveti despre ea si personalitatea ei?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi bine sa nu se apuce!
Dar ce legatura are scula cu prefectura?
Numai bine!

mira
| mira a răspuns:

De putut sigur ca poate, dar este extrem de nesanatos.Pericol de cancer pulmonar, mamar si uterin.Mai exista si alte multe boli si inconveniente.Chiar tenul are de suferit devenind cenusiu, pamantiu. Ce parere am despre personalitatea ei? Nu are o personalitate puternica, ci una labila simtind nevoia sa imite.Nu-si cunoaste drumul in viata, nu face tot ce trebuie pentru viitorul ei.In majoritatea tarilor europene s-a interzis fumatul.Asta inseamna ca este condamnata sa stea numai in Romanica, sa nu cunoasca lumea.

| anad a răspuns:

Sa nu se apuce ca apoi va lupta sa scape de viciu si nu va putea! Ce legatura are insa cu virginitatea? Fumul de la tigara iese pe nas sau pe gura nu altfel!

| Razvan a răspuns:

Se lasa influientata prea usor. E prea naiva daca se lasa schimbata de anturaj. Daca are parintii atenti o pot convinge sa renunte la acest obicei nesanatos si deloc ieftin. Iar daca nu, va decadeastraight face

| Vizitiul a răspuns:

Da, cu siguranta se poate ancora in acest viciu, orice se poate apuca de fumat, dar nu i-as recomanda. Sun costisitoare si nocive, practic dai banii pentru a-ti degrada sanatatea. Plus de asta tigarile nu sunt indispensabile vietii, se poate trai sanatos si fara tigari. Ce parere am despre personalitatea acelei fete? Pai, in primul rand, o consider o fata usor manipulanta, cu siguranta cei din anturajul ei fumeaza, iar ea nu doreste sa fie mai prejos. Ideal ar fi ca cei nepatiti sa deprinda o paradigma de la cei patiti (si aici ma refer la nefumatori si invataturile care le pot aspira de la cei prinsi in viciu.)
Tigarea-ti lasa in cavitatea bucala un miros dezagreabil, mirosul se imbibeaza si-n haine, fumul de tigara poate fi un impediment in relatia de cuplu si amicitie. Nu as recomanda nimanui tigarea!

| shadovv a răspuns:

Ce legatura are virginitatea cu fumatul?
nimeni nu ar trebui sa se apuce de fumat straight face

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Oricine se poate apuca de fumat.
E ca şi cum ai întreba dacă o persoană care şi-a început viaţa sexuală mai poate vorbi la telefon. N-au nicio treabă cele două noţiuni.
P. S.: De ce mama dracu' toţi trebuie să-şi dea cu părerea la alegerile altora? wannabe, nathalia şi Paler: Aţi cochetat vreodată cu ideea de a vă împuşca? Vede-ţi-vă de treaba voastră şi nu vă mai daţi pe net cu părerea cu privira la ţigara lor şi cum percep oamenii durerea!

| ellene a răspuns:

Hai ca asta e tare... ce treaba are virginitatea cu fumatul? Copilul ala de 2 ani care fumeaza 40 de tigari pe zi crezi ca e mare gagicar?

| wannabe a răspuns:

Depinde de varsta care o are.eu nu simpatizez persoanele care fumeaza

| claudiea79 a răspuns:

Te inteleg. eu la 25 de ani eram ca si tine. si m-am certat cu mama am avut un soc si m-am apucat de fumat. cind esti virgina esti stresata ca nu te place nimeni. da poti fuma. la cite de scumpe sint tigarile 10 lei pe zi. nu cred ca o sa ai 3 milioane vechi pe luna sa dai pe tigarii. dupa 6 ani m-am lasat de fumat nu am banii

| nathalie a răspuns:

Oricine se poate apuca de fumat.
ca e virgina-tot respectul. ca fumeaza-are o personlitate slaba.nu prea sunt avantaje la fumat...