| MenCool a întrebat:

Credeti in profetia maya pentru 21 decembrie 2012? Eu chiar sunt speriat si as vrea sa stiu ce credeti si voi...

14 răspunsuri:
| zizi000 a răspuns:

Ce e de speriat vis-a vis de oameni se vinde. E publicitate. Chiar daca nu crezi tot te tendeaza sa cauti. Nu sunt bisericoasa, dar cred ca numeni nu poate stii cand murim cu adevarat. Stai linistit! Nici macar nu are rost, vor mai fi multe alte zvonuri ca astea.happy

| monykue a răspuns:

Sunt multe teorii pe baza carora lumea se termina in 2012. unele lucruri chiar se vor intampla in 2012 adica sunt cateva fenomene fizice dar nu cauza nicio distrugere.cat despre celelalte teorii sunt doar SF-uri si aici intra si profetia maya.calendarul mayas se termina in 2012 nu pentru ca atunci va sfarsi lumea ci pentru ca atunci se termina un ciclu cel de-al cincilea mi se pare si incepe al saselea.deci te rog eu nu crede toate prostiile :X

| Ann3 a răspuns:

Pai da si eu sunt ff speriata. nu stiu ce sa cred. Eu am in clasa o prietena care este f credincioasa si s-a hotarat sa citeasca apocalipsa... eu sper sa nu se intample nimic, dar Dumnezeu stie totul! Eu cred ca ar trebui saa fim mai credinciosi

| alexkoopa a răspuns:

Eu chiar cred, dar nu ai de ce sa fii speriat, eu gandesc ca daca va veni un final, e finalul pentru toti. It is what it is. =D

| Raluuu a răspuns:

Pai cica s-a mai sus. ca se aliniaza planetele, s-au mai aliniat si nu s-a intamplat nimic, s-a mai spus ca in 2000 va fi sfarsitul.thinking uite ca traim!
Ce vrea Dumnezeu dar e din ce in ce mai rau, mor multi oameni, multe accidente.:-

| MenCool explică:

Exact m-am uitat la National Geographic Chanel ieri seara laughing

| Necunoscutu_9289 a răspuns:

Nu ar trebui sa fii speriat. dar fi sigur ca nu vom descoperi data exacta a sfarsitului. el va veni natural cand va fi momentul tongue

| Mast3rSound a răspuns:

Cum poti sa crezi asa ceva? laughingNimeni nu stie cand va fi sfarsitul cu adevarat. Nu mai fi speriat pentru ca nu ai de ce laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai uitat aseara la National Geographic Chanel? laughing Si eu... dar nu m-am speriat! Daca se va intampla, se va intampla! Sa speram ca nu...sadsad

Răspuns utilizator avertizat
| alessia a răspuns:

Nu.nu se va intampla nimic.stai linistit! cand va fi va fi nimeni nu stie.cand vrea Dumnezeu! eu nu sunt speriata chiar deloc.

| Ctrl a răspuns:

Eu nu cred.Si nu sunt o persoana speriata sau, nu stau cu gandul la asta.Nu vreau sa dau in religie dar, inainte de,, sfarsitul lumii'' se vor arata acele semne, care, acum, nu au inceput si nici nu cred ca o sa inceapa.Acel calendar mayas are o durata de 26 000 ani, se termina in data de 21 decembrie 2012 si prevede pentru perioada 2011-2013 un fel de bariera.Cicathinking persoanele clarvazatoare au confirmat ca in jurul anului 2013 este ceva de care ele nu pot trece.Asta nu inseamna ca nu e nimic dincolo de acest an.Chiar se discuta mult pe tema asta, despre ideea ca ar mai putea exista o a patra dimensiune dupa acest anthinking Oricum, nimeni si nimic nu poate demonstra ca in 2012. vom disparea'' pentru ca nu suntem atotputernici.
Asa se spunea ca, atunci cand vom intra in anul 2000 va veni apocalipsa, si nu s-a intamplat nimichappy Multi sustin ca in 2012 va fi acel sfarsit, si ca una dintre acele 8 teorii va pune punct.Problema e ca majoritatea acestor teorii, daca nu toate, provin de la filozofi din trecut ( de la mayasichatterbox nostradamus, etc) care nu dispuneau de tehnologie, nu puteau demonstra concret, negru pe alb, ca sfasitul va fi din cauza x, indata y.
Asta ar fi parerea mea, si nu mai fi asa speriat ca nimeni nu e sigur de ce se va petrecewinkingBye.

| LoveYou2013 a răspuns:

Eu cred ca este o prostie

Răspuns utilizator avertizat