| visatoaremereu a întrebat:

Cum as putea sa ma razbun pe fostul meu prieten? Nu mai sunt cu el de 3 luni, si de cand ne-am despartit am prins ura pe el. Mai ales la cat de mult m-a chinuit el pe mine... Ce as putea face sa-l oftic, sa-l enervez?

Răspuns Câştigător
| Cristina788 a răspuns:

Pai critica-l la altii, spune despre el ca era un tip cam "prostut", vorbeste-l de rau.

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca te razbuni nu poti sa castigi nimic. Singurul mod in care te poti razbuna cu folos e sa ii arati ca ai trecut peste, ca nu mai simti nimic pentru el si ai gasit alt baiat. Poti eventual sa ai grija sa te vada cu alt baiat. Poti sa rogi un prieten bun sa te ajute, unul in care ai incredere. Sau poti cu adevarat sa gasesti un baiat bun cu care sa iesi. Dar aici e mai greu, pentru ca inca nu ai trecut peste ce a fost.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

El te-a chinuit pentru a-ti putea crea dependenta si apoi, pentru a te putea manipula. Te inteleg perfect: te-a prins sufleteste. Stii cum se zice: "de la dragoste la ura nu este decat un singur pas". Nu esti insa obligata sa faci pasul acesta. Ura nu-ti foloseste la nimic si nici lui nu-i dauneaza. Singura fiinta careia ii dauneaza esti tu, care o porti in suflet. Si nici nu rezolvi nimic fiind furioasa, caci deciziile cele mai bune nu se iau la manie. S-ar putea sa incerci sa gasesti mici tertipuri, dar totusi sa nu-l enervezi. Daca te afisezi cu altcineva, s-ar putea sa-si dea seama imediat ca este vorba de o razbunare si vei risca si mai tare sa-i pici in dizgratie. Nu poti sa stii ce gandeste si cata indiferenta zace in el. Indiferenta... De fapt este cea mai buna cale, pe care tu trebuie sa o adopti. Daca l-ai iubit, continua sa-l iubesti in sufletul tau, caci altfel te dezminti in fata lui, in fata prietenilor si mai ales in fata ta. Dar ii poti arata indiferenta. Caci ea striveste cel mai tare. Fa in asa fel incat sa fii verticala. Sa nu aiba ce-ti reprosa. Arata-i ca stii sa pierzi. Va intelege abia atunci ca ai un caracter puternic, si isi va da seama cu siguranta ca a pierdut o valoare. Si nu uita: mintea feminina este elastica. Oricand ar primi o lovitura, si oricat de mare ar fi ea, are proprietatea de a-si reveni la forma initiala. Deocamdata este prea devreme ca sa vorbim despre asa ceva. Mai asteptam trei luni. Timp in care, nu uita inca odata: fii verticala!

| anonimmmmm a răspuns:

Cred ca razbunarea este arma.stii tu a cui.Lasa ca Dumnezeu are grija de toate, daca te-a facut sa suferi si te-a chinuit o sa i se intoarca raul de 10 ori inapoi.

Răspuns utilizator avertizat
| cristinela a răspuns:

Razbunarea e arma prostului! Dar poti sa iti gasesti pe altcineva si o ca creada ca nu iti pasa de el.

| BuBuLyNa a răspuns:

Insealalt cu un prieten bun si sarutate cu altul in fata lui sa va vada.sigur o sal oftici.

| llliii a răspuns:

Mai bine il lasi in pace am trecut si eu prin asta si stiu cum e si eu vroiam sa ma razbun si nu am facut-o si acum sunte prieteni foarte buni si daca vrei sa te razbuni cel mai bun mod e sa fi vesela prin preajma lui ca sa vada ca esti fericita si fara el si nu o sa ii convina...credema

| Alina_5575 a răspuns:

Razbunarea e arma prostului blushing...indiferenta doare cel mai mult, nu cred ca vei castiga ceva daca te razbuni pe el

| Matusha a răspuns:

Cea mai mare arma impotriva urii este indiferenta. doar o persoana inteligenta este capabila de asa ceva. chiar merita sa te murdaresti cu noroi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca te-ai culcat cu fratele lui cand el era dus la paine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Să te maturizezi şi să-ţi vezi de treaba ta.
Dacă erai deşteaptă nu stăteai cu el să te chinuie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! In primul rand vreau sa iti spun ceva:Razbunarea e arma prostului.Deci drept urmare, nu trebuie sa o faci. Daca o sa o faci, atunci o sa se desfasoare un razboi nesfasit intre voi! Si ce rost are? Merita? Merita sa iti pierzi timpul razbunandu-te cand te gandesti ca ai putea face alte 101 lucruri in acel moment.Asa,pierzi timp...

Sper ca am fost de ajutor
Mihaela
Eventual ai putea sa-l ignori, eviti, sa nu-i vorbest. Dar inca odata nu merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru l-am facut eu azi! m-am razbunat pe superbul lui audi q7 si diseara am intalnire cu frati-so! razbunarea ii foarte dulce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu deja nu mai simt nimic pentru idiotul ala de fost pr al meu, dar asta am vrut sa fac si eu, voiam sa ma razbun pe el. dar tot el se razbuna pe mine, vrand sa stea cu pr mea.eu nu. l inteleg de ce nu ma lasa draq in pace odata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti, ai putea sa-mi dai id tau ca sa mai vb. ca st intr-o situatie ca a ta. asa ca ne puteam consola amandoua. totusi iti las id meu; angels_of_love69. pupici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sincer sunt cam in aceeasi ola ca si tinesad din pacate la fel mi-am pus intr cum sa fac? si 2 prietene au zis sa ma fac indiferenta sa vada ca nu sufar si sa vezi ca nu ma mai lasa in pace zis si facut.ma crezi ca in urmatoarea zi el ma lua d mana la fel ca si cum nu ar fi nimic dar mia fac la fel si a doua oara si ma gand cum sa ma razbun pentru ca nu ma simt linistita pana nu fac ceva...sa simta sa vada c bine e sa suferisad