| Strormwind2 a întrebat:

Cum as putea sa-mi creez propriul meu desen animat?
Va rog spuneti-mi!

9 răspunsuri:
| Owakey a răspuns:

Bună!

Deci, ai 13 ani, şi vrei să îţi faci un desen animat personal, întrebându-ne pe noi. Retrag afirmaţia, ai 10 ani. Las-o baltă, du-te afară şi joacă-te cu mingea.

Baftă!

| ZvT a răspuns (pentru Owakey):

E bine ca incearca indiferent de varsta.
Incearca cum iti zic eu doar asa sa-ti faci pe plac : Desenezi o mascota pe o foaie alba, pe alta aceeasi mascota putin schimbata (de exemplu cum alearga ) si o tii asa pana cand te plictisesti. Faci asa 10 -20 de miscari ale mascotei, apoi iei telefonul mobil si filmezi (daca ai camera ) primul desen vreo doua secunde, apoi pui pauza si repornesti la desenul 2. Daca nu deseneaza pe o foaie, o scanezi si te apuci de facut animatii in photoshop.

| Queeky a răspuns (pentru ZvT):

Hei prietene! Eu am 9 ani si asa e imi creez propria mea banda desenata! La inceput, am inceput cu niste simple replici si cu imaginea personajelor... Acum insa am inceput un nou sezon in care sunt 2, 3 replici si o imagine care spune tot... are chiar si intr-o pe cealalta pagina! Fa si tu ca mine, ia un pix sau un creion si apuca-te de treaba! Orice iti trece prin minte, de exemplu eu am facut un desen cool cu niste cutii vorbitoare si e chiar tare!

| Lavinia218 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai niste aptitudini artistice. plus o idee de cum se lucreza cu softuri de animat. idem.las-o balta!

| aumih16 a răspuns:

Multa munca! si asta se face intr-un studio!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://goanimate.com/

| Queeky a răspuns:

Frate, pur si simplu iei un pix si un caiet si te apuci de treaba! Orice iti trece prin minte, orice! Eu am 9 ani si ma descurc chiar grozav, am deja 22 de episoade. Ca sa nu mai lungesc iti transmit doar mult noroc!

| Finutul a răspuns:

Ba frate nu stiu cauta tutoriale pe youtube asa am facut eu si sfatu meu e sa il faci pe comp

| Finutul a răspuns:

Sfatul meu asa am facut si eu sa te uiti la tutoriale pe youtube e cel mai bun sfat mie chiar mi-a mers faza deci sper ca o sa primesc funda laughing :p