| iuandfto a întrebat:

Cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase sa-mi cumpar cercei (adica cercei din acea din plastic sau din metal pentru ca eu port mereu cercei de aur pe care nu-i schimb niciodata )?

6 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

Iti spun cum am facut eu cand i-am convins pe parinti sa imi cumpere chitara:trebuie sa aduci din ce in ce mai des in discutie faptul ca ai vrea niste cercei de plastic(important e sa o faci sub forma de gluma). faci asta din ce in ce mai des pana cand intr-o zi vorbesti serios cu mama ta sa iti ia ce cercei vrei tu.bafta

| мαddยtรรα a răspuns:

Uite sfatul meu : Poarta mereu din aceia de aur sau argint! n`o sa-ti para rau. De ce? Pentru ca eu am facut o infectie la ureche pentru ca am purtat cercei din metal si plastichee hee`

| SorynaSweet a răspuns:

Asa am patit si eu cu mami pana am convins-o. Dar ii las mereu in spirt cam 2-3 minute si imi ung urechea cu spirt pentru dezinfectare si nu fac infectii. Nu ii port mereu mai port si de aur si de argint, in functie de tinuta. Poti sa ii explici ca porti si din astia si din ceilalti si ii dai cu spirt si nu o sa te infectezi. Poate te va lasa. Pa, pa!wave

| iOnUtsidyAnA a răspuns:

Pai spune-i ca ai dori sa-ti schimbi cerceii, deoarece acum asa e la moda dar mentionand ca ii vei purta si pe cei de aur.ca na.macar sa vada intentia ta ca nu-i uitihee hee.si ii mai spui ca si fetele asa poarta mai nou si sper sa inteleaga. funditalove strucklove struck:d:d?

| 93Anna93 a răspuns:

Incearca o solutie de compromis! Renunta la aur in favoarea argintului.Bijuteriile de argint sunt mai ieftine si iti poti cumpara pentru. inceput vreo 2 perechi pe care sa le schimbi intre ele. Dupa ce mama ta o sa se obisnuiasca cu ideea, poti sa iti cumperi si cercei din plastic, poate fara sa ii zici la inceput.Cand o sa vada ca iti sta bine, o sa te lase sa ii porti. La mine a functionat.P.S.: Poti sa mai porti si cerceii din aur din cand in cand ca sa se simta mama ta bine.

| 2extrem a răspuns:

Cumpara-ti singura incearca sa strangi bani si poartai fara ca mama ta sa stie neaparat, sau poti vb cu ea explicandu-i ca trebuie sa tina cont de ceea ce vrei si ceea iti doresti tu.