| sk8tarantula a întrebat:

Cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase sa imi cumpar o tarantula? Va rog raspundeti.

Răspuns Câştigător
| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa-ti cumperi din banii tai, nu cred ca ar avea parintii chef sa-si arunce banii pe paianjeni laughing... o sa-i trebuiasca si-un terariu! Deci, sper ca te-ai gandit bine inainte sa-ti iei o tarantula, pentru ca nu are rost sa te apuci de asa ceva daca nu te lasa parintii. Spune-i ca daca te musca nu-i nimic, muscatura lor este ca una de albina, cu exceptia speciilor mai mari, arata-i documentare despre ele, citeste-i de pe internet despre viata lor, si incet incet o sa-si doreasca si ea o tarantula.Arata-i poze, spune povesti despre ele. Poate vei reusi. dar daca nu merge spune-i ca n-o sa ii mai ceri nimic daca iti va da o tarantula (eh, spui si tu asa.oh go on intelegi?batting eyelashes laughing ) ca o sa faci tu singur curat dupa ea, ca o s-o ingrijesti...si mai zi-le ca ii ajuti la curatenie si la treburi daca-ti iau una laughing ee?smug Dar am si eu o intrebare pentru tine: se imblanzesc? poti sa te joci cu ele? daca da, cum? Succes, si sper c-o sa poti face rost de unahappy

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ce alegere... o tarantula...mai bine un hamster sau un papagal. Ce zici? ce sa faci cu tarantula? Sa fugi de ea prin casa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa, tarantula papa oamenihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...laughing)ma eu am impresia ca tu nu te arzi bine cu taicatu si vrei sa i-o faci cadou cand face un shus...laughing))
bafta ...ar fi mai bine un Amstaff...mult mai cool...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti nomala la cap
fata

| MM a răspuns:

Mai bine nu...

| akatsuki a răspuns:

Wow! Ca sa tii o tarantula trebuie mai intai sa stii cum sa o ingrijesti si mai ales cum sa umbi cu ea. E veninoasa, nu? si la noi in tara nu prea cred ca se gaseste antivenin si in plus ce-i dai sa manance?

| bobocandrei a răspuns:

Spune-i mamei tale ca in urma unui studiu, tarantula se poate dresa mai repede decat un catel, si ca ai putea sa-l dresezi sa-i spele vasele si rufele...rolling on the floor

| sk8tarantula explică:

Sunt baiat X-( si daca nu stiti cum sa raspundeti(sau macar nu e amuzant ce ziceti)nu mai scrieti