| NeveR GivE uP™ a întrebat:

Cum devii Expert TPU (stiu ca e o intrebare cam stupida dar ajutatiama)

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunzand cat mai bine si la cat mai multe intrebari, ajutand in acest fel pe cei care intreaba. Dupa un timp echipa TPU va analiza activitatea ta si iti va acorda titlul.

NOname
| NOname a răspuns:

Ma amuza disperarea ta. laughing oh go on Trebuie sa ajuti pe altii neconditionat si sa gandesti mai putin la "oare cum sa devin expert?". oh go on laughing
Succes!winking day dreaming

| Bacemi a răspuns:

Devii expert daca raspunzi la intrebari din categorii diverse, ai bun simt si dai raspunsuri deosebite ( nu copiate de pe google ci personale ). Trebuie sa dai dovada ca esti eficient. Astfel a fi expert inseamna a raspunde putin dar corect. Cu fiecare raspuns banal sau gen opinie iti scad sansele de a fi expert.

| Derye a răspuns:

@Bacemi: Cu fiecare raspuns banal sau gen opinie iti scad sansele de a fi expert.

Nu sunt de acord cu chestia asta. Adica daca un user intreaba o chestie banala gen: cine stie melodia urmatoare, si eu ii dau raspunsul nu ar veni tot un raspuns banal? Imi scad sansele daca raspund la genul de intrebari? Sau orice alta intrebare.
Expertii posteaza de putine ori dar in posturi lungi? Cam asa ar veni, nu? Posturile luni nu sunt o banalitate pe aici. Daca aberez in 5 pagini la o intrebare gen: "la voi ploua?", inseamna ca voi deveni expert?
Expertii ar trebui alesi dintre cei care ajuta peste tot, la ORICE fel de intrebare.

| ELD a răspuns:

Cu cat ai mai multe raspunsuri castigatoare si cu cat ai mai multe punctehappy

| Cleona a răspuns:

Trebuie sa ai un numar mare de raspunsuri castigatoare, inteligente, amuzante si folositoare.Pa,pa!

| Cineva! a răspuns:

Dupa ce reusesti sa aduni un anumit numar de fundite[unul mareon the phone

| alexa a răspuns:

In functie de raspunsurile tale, de cat de apreciat vei fii de ceilalti,
de cum scrii(corect si nu numai).
nu trebuie sa ai neaprat un numar mare de raspunsuri, de puncte sau raspunsuri castigatoare. e de ajuns sa stii ce si cum raspunziwinking
multa bafta

| byoana a răspuns:

Expert tup devi prin raspunderea a tuturor intrebarilor puse pe site si daca primesti multe fundite. daca vrei sa afli mai multe da clik acolo sus unde scrie,, intrebari fecvente"

| Antonia90 a răspuns:

Pentru a deveni expert TPU trebuie sa fii activ, sa raspunzi la multe intrebari din categorii diferite, care sa nu fie copiate de pe Google.Nu conteaza numarul funditelor, ci cat de folositoare sunt raspunsurile tale.Trebuie sa raspunzi scurt si la obiect.Nu trebuie sa te milogesti dupa o fundita, ci sa ajuti oamenii din placere happy

| KellyGreen a răspuns:

Aduna cat mai multe funde imi dai un te rog!

| Symona a răspuns:

Prin cat mai multe puncte adunate, ...raspunde la cat mai multe intreb puse de noi. Raspunsurile simple si banale nu te ajuta. Conteaza sa ai bun simt si sa raspunzi serios si dorind sa ajuti cu adevarat. mai nou, expert devine oricine, care copiaza raspunsurile de pe google...

Răspuns utilizator avertizat
| oana_8373 a răspuns:

Trebuie sa le raspunzi celorlalti membrii TPU la intrebari, iar daca raspunsul tau va fi folositor ei te vor rasplati cu o funditabig grintrebuie sa ai foarte multe funzi pentru a ajunge expert tpu.in speranta ca ti-am fost de ajutor, astept fundita:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gabriela, daca intrebarea ar fi fost pusa la Trivia, te-as fi inteles cu raspunsul ala, dar asa...rolling on the floor
Fii serioasa, nici tu nu crezi ce-ai scris acolo!