| mirr0rs a întrebat:

Cum e cu rezervarea de bilete pentru cinema? am facut una pentru mai multe persoane si am primit un cod.1. Daca faci de exemplu pentru mai mult de o persoana, trebuie sa platesti tu pentru toti si primesti un bilet cu un anumit numar de locuri sau le dai celorlalti codul de rezervare si platesc pe rand?

2.Si cand iti taie biletul la intrare in cinema,in cazul in care primesti un bilet,, cu mai multe locuri", spui ca persoanele respective de langa tine sunt cu tine sau ceva nu? asta in cazul in care asa functioneaza.
3.In regulamentul cinema-ului scrie ca daca ai rezervare ai prioritate la caserie peste cei care nu au, si ce faci? îi intrebi pe toti daca au bilete rezervate pentru a vedea daca te poti baga mai in fata?

4.Si cu cat timp inainte sa inceapa filmul ai voie sa fi in sala mai exact? Sau spuneti voi cum e.

Răspuns Câştigător
| AndreySomeone a răspuns:

1.Rezervarea o faci la ei pe site, platesti acolo si la fiecare va da un bilet, la cate persoane ai facut rezervare.
2.Nu e un singur bilet, si le rupe acolo si noteaza numele. Daca pleci, cand te intorci se uita acolo si te lasa.
3. Daca ai rezervare, ai rezervate locurile pana mai sunt 30 de minute pana la inceperea filmului. Deci daca esti acolo cu cel putin 30 minute acei oameni nu pot lua locul sau locurile tale.
4. De obicei cei care iti rup biletul iti zic ca poti sa intri doar cand mai sunt 10-15 minute pana la ora inceperii filmului.
Sper ca te ajuta raspunsul meu, iar daca te ajuta da-mi te rog funda.

| mirr0rs explică (pentru AndreySomeone):

Eu nu am mai fost la cinema decat cand eram mai mic si nu mai tin minte, deci tipul care iti rupe biletele la intrare iti scrie neaparat numele pe o foaie? la cinema city ma refer.

| AndreySomeone a răspuns (pentru mirr0rs):

Da, iti scrie numele sau ceva date de pe bilet, ca sa stie sa te lase inauntru daca pleci si te intorci.