| YumiSukinanda a întrebat:

Cum fac acel tratament cu ulei de ricin pentru par?

2 răspunsuri:
| GEEK a răspuns:

Bună.

Cum se va folosi uleiul de ricin pentru prevenirea căderii parului?

1. Cu vârful degetelor se va aplica ulei de ricin la rădăcina firelor de păr și pe scalp.
2. Se va distribui uleiul uniform printr-un masaj ușor al scalpului.
3. Nu se va folosi ulei în exces pentru ca acesta va fi mai greu de îndepărtat și spălat de pe scalp.
4. Dupa aplicarea uleiului, parul se acoperă cu o boneta și se va înveli într-un prosop.
5. Uleiul se va lasă sa acționeze aproximativ 15-20 de minute asupra parului sau chiar întreaga noapte.
6. Se va spală parul cu un șampon pana când se elimina complet uleiul de ricin.
7. Se va repeta procedura o dată pe săptămână timp de 6-8 săptămâni pentru ca rezultatele sa fie vizibile.

Pa, pa.