| TiaFCRB a întrebat:

Cine stie un tratament pe care l-a folosit pentru par cu ulei de ricin? happy

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Eu folosesc o masca de par care include si uleiul de ricin, este o masca regenatoare.
masca este formata din : cu un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), cateva picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul, apoi aplici un balsam.
Masca se foloseste de 1-2 ori pe luna.

| jojo92 a răspuns:

Eu am folosit uleiul de ricin pentru cresterea sprancenelor.Este bun

| LoveMeBaby a răspuns:

Pentru varfuri despicate se poate face o masca cu miere si ulei de ricin (1 lingura miere/1 ulei). Se amesteca pana se creaza o compozitie omogena, dupa care se maseaza usor varfurile. O lasi pe par 30 de minute, dupa care te speli.
Daca vrei sa exeprimentezi, am gasit si o masca mai...neobisnuita. Amesteci o cantitate egala de ulei de ricin, migdale...mustar si masline. O lasi tot 30 de min pe par dupa care te speli ca de obicei.

Sper sa-ti fie de ajutor! happy