| lilpop97 a întrebat:

Cum pot face timpul sa treaca mai repede? Deci stiu ca pare absurd dar in luna iulie am un eveniment foarte, foarte important si nu pot face nimic ca sunt pedepsita crying Cum sa fac sa treaca? Cand voiam sa treaca luna greu, voi stiti ce repede a trecut, acum zilele par tot mai lungi ~!~ HELP [funda ) /:*

Răspuns Câştigător
| Liza0o0 a răspuns:

Pai as cam avea o lista de lucruri:
1. Incearca sa dormi mai mult in timpul zilei si seara;
2. Daca ai acces pe net stai de vorba cu prietenele tale, dar la discutii lungi si foarte importante pentru tine;
3. Daca nu ai acces pe net incearca sa urmaresti la TV filme de actiune si romance;
4. Daca nici aici nu ai acces (ceea ce cred ca ar fi o tortura sa nu am net si tv pentru 1 luna) atunci cauta niste reviste de moda mai vechi, sau daca nu le mai ai atunci cauta sa citesti lucruri interesante pe care le ai in biblioteca;
5. Spune-le parintilor tai ca mergi la biblioteca daca nu ai ceva interesant la tine si ia 2 carti: una lunga si lata, cu materia preferata de parinti si cealalta (preferabil mai mica) cu ceva amuzant sau care sa iti placa;
6. Daca faci ceea ce ti-am zis eu mai sus uite de ce ceream ca sa fie asa cartile: cand vii acasa, poate sa te controleze sa vada ce carti ai luat la tine. Pe aia mica o indesi in cartea plictisitoare si arati parintelui doar coperta;
7. Probeaza haine de ale tale si incearca sa iti pregatesti garderoba de la tine pentru luna August. Sa faci in asa fel ca sa ai de probat multe haine;
8. Daca stai doar in casa, atunci fardeaza-te si machiaza-te ca si cand ai pleca la cea mai cool petrecere si incearca sa "probezi" diferite look-uri;
9.(ca nu mai am idei) cumpara-ti un pachet de carti de joc si incearca sa faci diferite constructii cu ele.
Totusi mai poti sa iti dezvolti diferite pasiuni incercand sa desenezi diferite chestii care iti plac, sau sa modelezi, ori sa retusezi haine...habar n-am; sincer eu asa fac cand ma plictisesc. Mult noroc pentru luna viitoare si sper sa treaca cat mai repede posibil pentru tinewinking

14 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

O sugestie ar fi sa te joci pe calculator. Eu cand n-am rabdare si vreau sa treaca timpul mai repede joc NHL 09...ma si distrez dar si trece timpul repede... 20 minute repriza si are 3 reprize.

| smaranditza a răspuns:

Citeste; cartile sunt prieteni buni si credinciosi, de la care poti invata o gramada! Pup

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Buna! Inteleg ca esti pedepsita! Si eu am fost si nu aveam voie la pc, tv, afara, cu prietenele... Dar mie nu mi-au interzis sa citesc.Asta poti face si timpul va trece foarte repede.Sau completeaza rebusuri, fa compuneri(mie imi place foarte mult sa fac compuneri), relaxeaza-te band un ceai si daca ai frate si sora roga-i sa isi mai petreaca timpul si cu tine.Pup! Sperca ti-am fost de ajutor!

| madalina97_7115 a răspuns:

Pai incerca sa nu te mai gandesti si incerca sa faci alte lucruri.Secundele si minutele parca trec, trase de par, cand te gandesti tot mai mult. Fa activitati care sa te faca sa nu iti mai amintesti si ai sa vezi ca nu o sa mai stii unde a zburat timpulhappy

| bluestar a răspuns:

Nu stiu in ce consta pedeapsa ta; adica ce ti-e interzis sa faci; insa daca vrei sa treaca timpul repede si sa nu-l irosesti inutil- citeste! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joaca-te orice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la asta si sa te uiti la un film de care vrei tu, sa vorbesti pe mess cu prietenele tale sau sa vina cineva la tine si sa stati de vorba [cam asta poti sa faci cand esti pedepsit] dar incearca sa uiti si ca crezi ca nu esti pedepsita si poate o sa treaca timpulwinking

| guardyan79 a răspuns:

Buna, incearca sa-ti gasesti o ocupatie sa faci ceva sa iti distraga atentia, sa ai o responsabilitate, sa nu ai timp sa te gandesti la cat de greu trece timpul. Mergi la sala ori fa voluntariat ceva sa iti umple timpul liber.

| MissCreepypasta a răspuns:

Intra pe omegle(fa-ti prieteni)...sau asculta muzica (muzica e cel mai bun remediu), vorbeste cu prietenii etc! Si eu am patit-o si la mine a trecut foarte repede timpul :*

| crysstyna a răspuns:

Uita-te la televizor, vorbeste la telefon.

| bucurvlad28 a răspuns:

Un singur lucru poti sa faci, de fapt 2 lucruri:
1. Daca stai in casa sa te joci pe calculator;
2. Daca nu esti in casa iesi afara.

| Alexa_Lorina_1995 a răspuns:

Si eu is pedepsita DOAMNE, nu stiu cat dar nu va trece repede, vreo 2 ani si m-am saturat. M-am certat cu o proasta si nu am voie ( m-am saturat de pedepsele astea si doar pentru ca m-am certat cu ea imi vine sa ma omor )

| Catyy96 a răspuns:

Pai uita-te la filme, documentare, seriale etc. Vorbeste pe mess cu prietenii, asculta muzica si fa tot ceea ce iti place.Incearca sa iti umpli timpul cu cate ceva si vei vedea trece foarte, foarte repedewinking

| Pintiuta_Alexia_1993 a răspuns:

1. Poti sa citesti. Cartea ta preferata. Sau alta pe cate nu ai citit-o niciodata.
2. Joaca-te carti pe calculator;
3. Dormi;
4. Cumpara-ti carti cu care poti sa construiesti turnuri; happy
5. Joaca-te cu prietenii;
6. Vorbeste cu prieteni pe mess sau facebook;
7. Uita-te la filmul tau preferat;
8. Probeaza haine;
9. Macheaza-te, incearca look-uri noi;
10. Fa-ti poze.
Gata... Nu mai am idei. Eu fac asta ca sa imi treaca timpul mai repede. Inca 10 zile. Of. Greu mai trece timpul...