| aXandra a întrebat:

Cum pot învăța o limbă străină de la zero: ușor și oarecum interactiv?

Răspuns Câştigător
| CVane a răspuns:

Iti recomand Duolingo, e un site foarte distractiv, practic te joci si inveti.

7 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Vad ca ti-a mai spus cineva dar chiar vreau sa te conving ca merita. Duolingo e cel mai tare site de acest gen ajuta enorm, eu acum invat engleza si chiar im place. Sa ai spor la lucru!

| digital7shady a răspuns:

Pai urmaresti filme in limba respectiva, prinzi cuvinte multe, inveti cuvinte pe care le folosesti zilnic, cam 5-6 pe zi, vocabularul e usor. Cat despre legarea propozitiilor nu stiu. Eu am invatat multe cuvinte in japoneza uitandu-ma la anime-uri, si cateva verbe, chiar ma gandeam sa caut niste "tutoriale" pentru a invata cum sa leg propozitii.

| puscahoreangaion a răspuns:

Pe net cauta tutorial!

| Mariusflo a răspuns:

Foloseşte duolingo.com, înveţi foarte uşor pe urma acestui site.

| MozZatY a răspuns:

Salut, nu stiu ce limba anume, dar astia sunt renumiti:
http://www.eurocor.ro/

| TeeaCup a răspuns:

Poti incerca pe www.duolinguo.com