| Dorinel a întrebat:

Cum pot sa ascut patinele in asa fel incat sa pot pune frana laterala...am un santz pe mijlocul patinei si imi este imposibil sa pun frana laterala?[Dau fundita]

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cand mergi la patinoar, du-te la individul care ascute patine si zi-i sa te scape de santzul ala. Daca ii spui exact chestia cu frana laterala, stie el cum trebuie sa le ascuta. Asta, cu conditia sa ai patine de artistic, nu de hochei.
Si eu aveam santz la patine candva si imi mancau sufletul. De cativa ani nu mai au santz si merg perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da man, si poti patina mai bine fara santul ala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acasa nu se poate? sunt din calafat si e un patinoar dar nimeni nu ascute patine ce sa fac?

| Alex_Alecs_1998 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu scapi de santul acela pentru ca dupa din cate am observat eu se duc in toate directiile si nu cred ca vei pune frana mai bine fara sant... Sfatul meu e sa astepti sa se mai toceasca...