| AndreeaBucuresti a întrebat:

Cum pot sa imi conving parintii sa imi puna aparat dentar?

[eu am dintii drepti - ba chiar atunci cand am fost la dentista m-a intrebat daca am purtat aparat, dar nu am purtat - intotdeauna mi s-a parut atractiv sa porti aparat ]

9 răspunsuri:
| TheExpert01 a răspuns:

Fii atenta: Deci daca vei purta aparat 1. la mana toata lumea va rade de tine o fata din clasa mea poarta si toti o cicalesc 2. in loc sa dai banii pe un aparat(care nici macar nu ai nevoie de el) ai putea sa strangi pentru o petrecere sau ca sa iti iei ceva intelegi? funda plzzz?

| hiphopbeatz a răspuns:

Tu vrei sa porti aparat dentar pentru ca este un trend? JALNIC

iti intra bucatele de alimente in el si trebuie sa ai grija. e un chin.

aparatul dentar nu este un accesoriu!

| bebelusa_9541 a răspuns:

Nu te inteleg de ce sa porti daca nu ai nevoie...mai ales daca ai dinti drepti surati si frumosi, chiar nu are rost crede-ma! Pe langa faptul ca e destul de scump nici nu iti foloseste si chiar daca tu acum iti doresti exista riscul ca atunci cand il pui sa nu iti stea bine cu el, adica sa nu te avantajeze! Asa ca sfatul meu este sa te bucuri din plin de faptul ca nu esti nevoita sa porti asa ceva si sa zambesti cat se poate de mult:*:*:*

| Justmeandmysmile a răspuns:

Doamne peste tot auzi oameni care nu suporta sa poarte aparat si care sunt insultati pe motivul acesta si tu vrei aparat? Eu zic sa nu porti, ba chiar daca ai dintii drepti ti-i poate strica.

| Zaika_7941 a răspuns:

Scumpo trebuie sa te bucuri ca ai dintii drepti, insa daca ti se pare atractiv sa porti aparat te-as sfatui mai bine sa iti pui o piatra pe dinte e mult mai frumos si placut decit aparatul...priveste imaginea
http://constanta.anunturi.orasultau.ro/anunt-51773-stras-dinte/
P.S eu am si e foarte frumos, iar cu cei care vb mereu se uita la tine placut si zimbetul e...foarte fain...succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa dai bani aiurea pe aparat daca nu ai nevoie?
Holy Cow!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aparatul se poarta doar daca ai dintii strambi.Iti zic eu ca e nasol. Aparatul dentar fix este ala care iti pune ceva pe dinti, sarmulite costa 18 milioane si cel mobil cu putin plastic este 6 mil. Eu port din cauza unui canin care a crescut prost si a trebuit sa scot unul si asta sa se duca in locul lui. Daca ai aparat nu mai ai voie sa mananci mere,pere(chestii tari),sa mesteci guma, sa mananci covrigi, sa rontai seminte.Ca drept sfat, nu iti lua, plus ca costa mult si in al doilea rand nu ai de ce sa portihappy

| JangEunSoo a răspuns:

Nu o sa poti, pentru ca aparatul dentar costa vreo 300 lei. Iar el nu se pune daca nu ai probleme cu dinti. Dar le poti spune ca ai niste dinti srambi

| Ana_3712 a răspuns:

Spunele ca acee e dorinta ta,dar daca ti-l pui acum si mai incolo o sa vrei sa ti-l dai jos ca no sa-ti mai placa, mai bine las-o baltalove struckparinti stiu mai bine ce este cel mai bine pentru copii lor, parerea mea.