| Winniee a întrebat:

Cum poti sa iti dai seama daca ai un prieten fake(prieten ce te barfeste,, in fata iti spune ca esti ce imi tare, iar pe la spate...Prieten mincinos.)
cum iti dai seama?
Urgent! FUNDA:X

Răspuns Câştigător
| Puf a răspuns:

Il pui la mai multe incercari :d Spune-i niste lucruri ce numai tu le stii si vezi daca se aude asa ceva. S`au inventeaza ceva ce ar merge ca barfa si spune-i sa nu zica la nimeni in nici un caz si vezi daca ea spune cuiva:d Daca nu rog`o sa te ajute cu ceva urgent, ceva mai dificil(si aici poti inventa ceva, nu inseamna ca esti mincinoasa si iti testezi prietenii) si vezi daca intr-adevar te ajuta. Bafta

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Simplu, îl testezi.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

E lingau si profita mereu de pe urma ta.Isi urmareste mereu interesul, iti face multe complimente, se imprieteneste cu prietenii tai si face pe adorabilulwinking

| spot a răspuns:

Ii spui un secret(nu neaparat adevarat) care sa nu se poata abtine sa nu spuna la altii(in cazul in care e genu care te inteapa pe la spate). avand in vedere ca este singurul care stie secretul, alte persoane nu ar trebui sa stie dar daca afla despre ce ai vorbit cu el inseamna ca nu a putut sa-si tina gura... thinking

| anka a răspuns:

De obicei un om barfitor barfeste pe toata lumea. Daca prietenul tau ii vorbeste pe altii pe la spate nu e exclus sa te barfeasca si pe tine.

| didee a răspuns:

Poti sa ii intrebi pe apropiatii tai de incredere, care nu te mint niciodata. Si daca tot banuiesti ceva, de ce nu ii spui "verde-n fata"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama dupa comportamentul acelei persoane fata de tine