| woohp a întrebat:

Cum sa creezi un site de succes?
Ce metode de promovare sa folosesc pentru ca sa "atrag" cati mai multi vizitatori?

Răspuns Câştigător
| autoboy a răspuns:

Pentru ca un site sa fie gasit pe web, iti trebuie google... ca sa afle google ca existi, va trebui ca el sa gaseasca linkuri catre siteul tau pe alte siteuri pe care el deja le "cunoaste". De aceea, e bine sa iti inscrii siteul in cat mai multe directoare web (poti afla info pe www.inscriem.ro de exemplu).
A doua modalitate de a te face cunoscut este de a folosi un sitemap pe care sa il trimiti la motoarele de cautare populare (google, yahoo, bing)... Sitemapul nu este decat un fisier xml standard care ii spune mototrului de cautare ce pagini contine siteul tau si cum ai vrea sa fie ele indexate. Exista siteuri care iti genereaza automat sitemapul online (http://www.xml-sitemaps.com/). Odata generat poti folosi google.com/webmasters pentru a-l trmite la google, de exemplu.
O alta modalitate de indexare rapida este construirea siteului pe baza regulilor SEO. Pe baza acestor reguli, google "citeste" si indexeaza mai usor informatia de pe siteul tau. Aceste reguli se bazeaza pe forma URL-urilor, keyworduri, descrierea paginilor, titlul paginilor, continutul tagurilor folosite (H1, H2, STRONG), etc.
Insa cea mai buna modalitate de promovare ramane publicitatea platita! Pentru Google Ads, de exemplu, cu 30 de euro pe luna iti asiguri cel putin 600-700 de utilizatori unici targetati (interesati de "subiectul" siteului tau)

10 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Dai in lista de messenger sau pe forumuri asta:
"mooooamh surprise frattteeeee surprise nu am mai vazut asa cevaaaaaaa surprise si iti pui siteulhee hee"

xoxooo, mary peace sign

| videoblog a răspuns:

Eu te stfatuiesc sa bagi site-ul in directoare web, cum este http://www.pelarg.ro/, sa iti faci cont pe twitter.com, dar si pe alte retele sociale, unde sa incarci feed-ul site-ului. daca insa este de forma unui blog, cauta sa il promovezi in siteuri de promovare bloguri ca http://www.bagamare.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa il inscrii in directoare web dupa cuvintele cheie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Promoveaza-ti blogul, cresteti traficul pe blog sau cum sa aduci mai mult trafic catre blogul tau. http://metodepromovare.wordpress.com/......l-pe-blog/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte usor.;;;; poti sa faci 100 de euro pe zi si eu credeam ca e la misto cand am auzit dar...ca n-am chief de scrs intrati pe www.alex-6630.blogspot.com sau add la tero_alex008 va raspund la intrebari cand sunt mai treaz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai taree www.publishing-info.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un site romanesc unde va puteti promova articolele de pe bloguri sau forumuri, este http://topd.ro/... Aveti in dreapta butonul numit "Adauga un articol", dati click pe acela dupa care va trebui sa introduceti linkul articolului vostru...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.constructiasi.blogspot.com
un model de succes

| woohp explică:

Site-u este optimizat SEO cam 90 %. Problema este ca indexeaza foarte greu, mi-a indexat decat 1300 de pagini in o luna si eu am epeste 2000.
Ceva unelte online sa verific numarul de pagini si tot felul de prostii?