| KaMiKaZe13 a întrebat:

Cum se face ca in cazurile in care vorbim despre o persoana care este jumate roman & jumate altceva aproape 99% dintre situatii mama este romanca si tatal este strain?

20 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Romancele sunt frumoase si asta prinde la straini.

| KaMiKaZe13 explică (pentru GabrielaIoana):

Okay sa inteleg atunci ca romanii nu-s sau cum ar veni? Adica faci parte din aceeasi natie. nu cred ca exista o natie in care persoanele de un sex sunt frumoare si persoanele de alt sex nu-s

| express11 a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Daaaaaaaaa,mai ales daca strainul are multi bani! fii sigura de asta!

| GabrielaIoana a răspuns (pentru express11):

Stiu, materialismul e de obicei la putere.Sunt si cazuri in care pur si simplu se intampla. Daca lucrezi ani in strainatate e mai mare sansa sa te casatoresti cu un strain decat cu un roman, nu? Sunt si femei care pleaca din tara doar ca sa gaseasca unu sa il fraiereasca. Si drept vorbind, ce poti sa ceri de la femei fara onoare care fac orice pentru a avea bani?

| express11 a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Normal,caci depinde si de caracterul omului, nu numai femeile sunt asa, chiar si barbati care iau babe pentru bani, exemplu israela cu tipul ala.ala se imbata numai ca sa se culce cu ea cred...

| GabrielaIoana a răspuns (pentru express11):

Si cand te gandesti ca toate se fac doar pentru hartie.

| express11 a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Adica?

| GabrielaIoana a răspuns (pentru express11):

Ma refeream la bani laughing

| express11 a răspuns (pentru GabrielaIoana):

M-am gandit la asta, dar multi(e) se gandasc cum sa o duca mai bine si sa munceasca mai putin.de vina este si sistemul din Romania, guvernantii nostri, salarii mici, nu sunt locuri de munca, dar pentru multi mai bine sa nu muncesti si sa ai bani!

| GabrielaIoana a răspuns (pentru express11):

Ai si tu dreptate dar eu nu consider asta o scuza. Eu am 18 ani si nici nu imi pot imagina cum ar fi sa plec din tara sa nu mai zic sa ma cuplez cu vreun strain. Vreau sa fac sa fie bine aici, in tara, cu propriile mele forte. Sa stii ca depinde si de educatie si de ceea ce vrea omul sa faca. Calea usoara nu e mereu cea mai buna.winking

| express11 a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Sa stii, caci educatia data de parinti conteaza cel mai mult.in ziua de astazi tentatiile sunt mari, mai ales la noi la romani.mor de foame jumatate,dar toti au smartphone, laptop, supertare, face imprumut la banci pentru masini, s.a.m.d.romanul-capra raioasa cu coada in sus.

| GabrielaIoana a răspuns (pentru express11):

Si pana la urma lasa sa plece cine vrea, ramanem noi, ceilalti, aici. O veni si randul nostru sa fie bine.

| express11 a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Mda.nu stiu.si eu stau plecat 5-6 luni pe an.tot pentru maculatura.

| GabrielaIoana a răspuns (pentru express11):

Da, dar tu pleci pe forte proprii nu pe spatele altora.

| express11 a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Dadada.asta este. oricum tu esti pustoaica... sper ca au parintii posibilitati, sa-ti termini educatia, apoi vezi tu.bafta!

| GabrielaIoana a răspuns (pentru express11):

Multumesc! Sa ai spor la munca sa poti sa faci ceea ce iti propui! happy

| express11 a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Merci.fii fata desteapta!

| GabrielaIoana a răspuns (pentru KaMiKaZe13):

Ba da, si romanii sunt frumosi dar aici era vorba de femeile care se casatoresc cu straini.

| cristimihailov a răspuns:

Te-ai gandit ca poate afirmatia ta e gresita?

| express11 a răspuns (pentru cristimihailov):

Spun de majoritatea cazurilor, 80%