| ada_3032 a întrebat:

Cum se face un cont pe facebook?

17 răspunsuri:
| PinkyFlor a răspuns:

Buna:)

Intri aici: http://www.facebook.com/
Si.acolo unde scrie inregistreaza-te iti scrii prenumele, numele de familie, e-mailul tau, e-mailul din nou, ce esti, fata sau baiat si ziua de nastere. Apoi dai pe inregistreaza-te. Si probabil ca o sa primesti pe e-mail un e-mail care ti-l trimit astia de la facebook, de confirmare al contului tau. Cam atat.
Ai vazut ce usor a fost?
Sper ca te'am ajutat:-*

| LifeFail a răspuns:

Bună!
E foarte simplu. Intri pe http://www.facebook.com/ şi completezi fiecare câmp de acolo. Nu ai cum să nu reuşeşti.
Baftă multă!

| Cezar a răspuns:

Pasul 1 : Intri pe http://www.facebook.com/
Pasul 2 : Completezi datele in dreapta paginii! apoi apesi pe sign
Pasul 3 : Bagi acel cod din imaginie pentru a vedea ca nu esti prost
Pasul 4 : Dai Skype la Gmail si alte chestii
Pasul 5 : Fill out your Profile Info, le completezi
PAsul 6 : Set your profile picture ( Setezi pictura de la pofil )
Pasul 7 : Gata, ti-ai facut cont face book!

Sper sa iti fi fost de folos

| EuAli a răspuns:

Acceseaza site-ul www.facebook.com si completeaza tot ce ti se cere acolo si apoi click pe Sign Up.

| TaNaNaNaNa a răspuns:

E simplu. Dai cautare pe google "Facebook" si intr-o parte iti apare:Înregistrează-te
It's free and always will be.
Si in jos completezi casutele acelea, dai inregistrare si gata.Pe urma te obisnuiesti cum pui poze, cum adaugi prieteni etc.

| Micutu23 a răspuns:

Intri pe www.facebook.com completezi formularul din dreapta click pe inregistrare si GATA.

Felicitari, ai cont pe FaceBook.

| Adrianuta a răspuns:

Http://www.facebook.com/

Completeaza toate datele!

| EnnY a răspuns:

Intri pe facebook.com si acolo in dreapta arata acolo un fel de formular si completezihappy
funda?

| Alexxanddraa001230 a răspuns:

Pai... dai la inregistrare.completezi tabelele acelea ca datele tale pers, pui o poza si ai term:*:*:*:... fwnda?>

| alexxi a răspuns:

Buna.Intri pe facebook si mai jos de locul unde bagi adresa de mail si parola scrieSign Up
It's free and always will be.

Acolo completezi date. Dupa ce ai completat intri pe mail si ai primit un mesaj sa confirmi. Dai acolo si ei te baga pe facebook.Si ai cont big grin happy

funda?

| Kandy17 a răspuns:

Intri pe www.facebook.com si in dreapta iti apar spatii libere unde vei completa, nume, prenume, e-mail, parola :d

| Aimee_6013 a răspuns:

Dai pe google facebook si gasesti acolo cum sa iti faci cont

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intra pe www.4facebook.eu si ai toate inf in lb romana despre facebook

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe www.4facebook.eu si vezi . sunt inf in romana

| PachetelDeFericire a răspuns:

1. Scrii facebook pe google.
2. Dai click pe primul link afisat.
3. Iti completezi acolo in dreapta datele.
4. Ii dai creare.
5. Succes si distractie placuta!
6. Bye Bye!
Ps: Primesc fundita? puppy dog eyes

| Tigruta a răspuns:

E usor acolo cand intri pe prima pagina iti spune ca inregistrarea e rapida si usoara acolo scrii emailul si cum vrei sa te cheme si dacav emailul tau e ada. lola34@ymail.com atunci numele pe care trebuie sa il pui este ada lola dar daca pui alt nume cum ar fi ada miora nu te vei inregistra si daca REUSESTI SA MA ADAUGI CA PRIETENA STIIND CA NUMELE MEU PE FACEBOOK E Clara Elena si am o imagine cu o vrajitoare si o pisica. Mult noroc!

| byanka_1662 a răspuns:

Pai intri pe http://www.facebook.com si la "Inregistreaza-te" scrii datele tale (prenumele, numele, adresa de e-mail, parola care vrei sa fie pentru cont, sexul si ziua de nastere), dupa dai "inregistreaza-te" si pasul urmator scrii codul care iti arata acolo.
Si dupa trebuie sa intri pe e-mail ca sa confirmi contul.
Sper ca ti-am fost de ajutor! Fundita!
Pa pa!