| Cimpeanu_Andrei_1994 a întrebat:

Cum slăbești mai repede?

4 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Cel mai rapid mod de a slabi, este sa nu mai mananci gluten si sa manaci foarte sanatos, sa faci cardio in fiecare zi, si sa te hidratezi bine, poate chiar sa iei si niste vitamine nu ar strica

| August99 a răspuns:

Faci sport. Mergi la alergat sau cu bicicleta. Ori faci exercitii acasa.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Nu mai mananci. mananci mai putin. Faci sport, iei pastile, mananci vata cu apa

| Emima27 a răspuns:

Buna. Singurul lucru pe care il poti face ca sa slabesti este sa iti calculezi rata metabolica (poti calcula pe internet sau sa mergi la un nutritionist) si sa consumi mai putine calorii decat rata ta metabolica pe zi. Ca sa slabesti un kg, trebuie sa consumi cu 7700 calorii mai putin in total.
Si de aici, ca sa consumi mai putine calorii poti sa faci mult sport (aerobicul e cel mai bun) si sa urmezi o dieta. Cu cat mananci mai putine calorii, cu atat slabesti mai repede. Succes