| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Cum spuneam...vecinul meu nebun continua sa aduca gunoi in curte. Iarba este imensa,tot felul de buruieni,gandaci, soareci si toate cele in curte.Insa mi-e frica cel mai tare de capuse.
Familia mea a continuat sa mearga la primaria din localitate insa si de la judet, prefectura si asa mai departe insa nimic. Anul trecut un om cu o mica firma ne-a putut ajuta si a trimis in curtea lui cateva masini care sa scoata gunoiul, in total 8 remorci de gunoi.Insa a adus din nou gunoi.Pe langa faptul ca mirosul este infect, nu poti respira...mustele,gandacii si in curand si capusele vor intra la noi in curte si mi-e teama. E si un copil mai mic si chiar nu vrem sa ne imbolnavim din cauza unui nebun.Nu stim ce sa mai facem,efectiv. As vrea sa dau stirea la televizor, poate i se face cuiva mila sa vina...ca altcineva nu are cine. Ar fi ok? Si unde?
Multumesc!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fă o sesizare la Direcția de Sănătate Publică.
Pa, pa.

| Diavolcata a răspuns:

Pai suna la Protectie happy Normal sa vina Pro TV la el sa vada dupa vine probabil politia si ii aplica o amenda happy Si termen de eliberare a gunoiului.Bine gandit ai grija la capusehappy

| Dolyta a răspuns:

La politie si televiziune, poate daca il vede o lume intreaga isi da si el seama de mizeria in care traieste. poate ii trebuie si un psiholog, nu cred ca aduna gunoaiele de placere, poate are o problema psihologica, eu stiu...

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Dolyta):

E nebun.Adica a luat-o razna, are obiceiuri ciudate. Aduce toti cainii la el in curte, de multe ori ne e frica sa iesim pe strada. Are pisici inchise in casa...

| Dolyta a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Atunci ii trebuie un psihiatru, si o camera goala, alba, numai pentru el, daca intelegi la ce ma refer laughing

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Dolyta):

Daaa! laughing Clar! Tocmai..de fiecare data cand am fost ni s-a spus ca are probleme mintale.

| sherkhan a răspuns:

Dai o mama de bataie rupei mainile ca sa nu mai poate sa adune gunoi, da vezi cand faci asta sa nu te vada nimeni si sa nu te recunoasca, eventual o gluga si seara sa fie, asta ar fi singura solutie big grin

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru sherkhan):

Poti sa te apropii? A atacat oameni din certuri dintre vecini.Adica un vecin a aruncat in fata curtii un sac cu gunoi pentru a-l lua cei de la URBAN. Ciudat, sacul a ajuns aproape de curtea lui si s-a dus peste omul ala sa ii ceara explicatii.E nebun, a fost si prin puscarie.