| claudia_1032 a întrebat:

Cum va petreceti Sarbatorile de iarna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 24 decembrie dupa-masa vom decora (intreaga familie) sufrageria, vom discuta despre ce s-a intamplat in cursul zilei, vom asculta colinzi, seara vom manca doar preparate pe baza de peste, apoi vom astepta sa vina Mos Craciun cu cadouri pentru copii!
Dimineata lui 25 ne vom trezi tarziu si vom manca racituri, iar dupa o mica pauza vom bea nelipsita cafea de dimineata... Pana la amiaza iarasi povesti, glume, poze, telefoane cu felicitarile de rigoare! La amiaza un meniu complet (inspirate din bucataria internationala - peste cu sos a la grec, piroghi poloneze, inghetata in forma de buturuga à la française). Totul a fost planificat in amanunt.
A, sa nu uit: tot in data de 25 voi transmite "Un gand bun pentru copiii de la Sfanta Ana si pentru cei care au demarat aceasta campanie Toti pentru Unu."

7 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Mie nu imi place craciunul... pentru ca este o goana dupa cumparaturi ...lumea mananca mai mult decat trebuie pentru " ca asa trebuie"... este o sarbatoare mare... dar lumea prea exagereaza... parerea mea... asa ca sarbatorile de iarna mi le voi petrece in varful patului...

| georgehari a răspuns:

Merg în străinătate de Crăciun şi de Revelion stau în Bucureşti, probabil acasă.

| mariazet45 a răspuns:

in familie si cu rudele venite de departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CU FAMILIA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petrec si Craciunul si Revelionul in Austria cu prietenii.(oops...cu 2 i?)

| remusrufa a răspuns:

Craciunul si revelionul mi-l voi petrece alaturi de cei dragi : familie, prieteniwinking

| crisul_2001 a răspuns:

Craciunul este o sarbatoare de familie deci cu cei dragi care vin acasa de peste tot sa guste cozonacul si sarmalele mamei. de revelion cu prieteni.