| CupY a întrebat:

Dacă iei autobuzul până la capăt te dai jos 2 minute să laşi un pachet unui prieten şi te urci înapoi în acelaşi autobuz. Normal că nu mai compostezi alt bilet.
Însă dacă mergi dimineaţă cu autobuzul 2 staţii şi compostezi biletul, pe care îl păstrezi, la întoarcere vine acelaşi autobuz doar că biletul e compostat de 4 ore, mai compostezi altul?

Argumentaţi răspunsul vă rog!

Răspuns Câştigător
| Lightning1997 a răspuns:

Il compostezi, nu conteaza cate ore au trecut, conteaza faptul ca iei alt autobuz, la alta ora, deci alta calatorie.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca era sa schimbi autobuzul la un interval scurt nu avea rost sa compostezi iar dar la 4 ore se prinde controlorul cand te prinde.

| CupY explică:

Mulţumesc de răspunsuri, e vorba că biletul este valabil o singură călătorie care înseamnă maxim până la sfârşitul liniei. La întoarcere trebuie alt bilet compostat.

| akka4 a răspuns:

Normal, daca iei autobuzul pana la capat de linie, la intoarcere, trebuie sa compostezi alt biletwinking asa ar fi normal

suntserios
| suntserios a răspuns:

De obicei pe bilet scrie ora la care a fost compostat asa ca nu il poti refolosi dupa 4 ore

| Rony23 a răspuns:

Cumparati o imprimanta....Chuck Norris stie de ce

| LexyCupcake a răspuns:

Da, trebuie sa compostezi iar biletul deoarece "acum 4 ore" ti-ai platit acea calatorie ( chiar daca a fost doar de 2 statii) pentru alta calatorie, chiar si in aceeasi zi trebuie sa compostezi biletul big grinSper ca te-am ajutat. Chuck Norris be with you big grin