| deefny_8061 a întrebat:

Daca ma rog ca Michael Jackson sa fie viu si sa ma cunoasca Dumnezeu o sa imi implineasca dorinta?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

M. J. este viu prin muzica lui si asa il vei avea langa sufletul tau ori de cate ori vei vrea sa-i asculti muzica. Corpul fizic al acestui star, nu mai exista si cred ca mai bine te-ai ruga ca Pronia Cereasca sa-l ocroteasca si sa-l faca sa fie impacat cu el insusi, macar acum cand este printre astre.
Dumnezeu te aude dar trebuie sa-i ceri doar lucruri posibile, ceea ce i-ai cerut tu este irealizabil. Multumeste-i lui Dumnezeu ca esti sanatos/a, ca poti sa lupti sa-ti indeplinesti visele si cred ca, fiecare zi ce ne este fiecaruia dintre noi daruita, este un castig si un dar al vietii. Trebuie sa-ti respecti si sa-ti onorezi parintii care ti-au dat viata si te-au crescut si care au grija ca tu sa devii un om intreg.
Este un proverb romanesc: "Dumnezeu iti da dar nu-ti baga si-n straita" asa ca, pentru a reusi, trebuie sa contribui si tu la realizarea ta.
Multa sanatate si mult succes.

23 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu e posibil asa ceva.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cred ca are si Dumnezeu limitele lui.

| xibalba a răspuns:

Normal ca da laughing. (rautaciosilor, nu ii mai spulberati visele)

| hamsterx a răspuns:

Clar nu. dar ai putea sa-ti inchipui ca sa va intampla asta happy

| Deea a răspuns:

Sa te`auda Dumnezeusad
am pierdut un inger dintre noicrying

| hiphopbeatz a răspuns:

Michael Jackson e la Buddha acum, roaga-te la el, sa ti-l aduca pe mikaael nu la Dumnezeu.

pace!

| Cretzule a răspuns:

Mortii nu se mai intorc asta e de cand lumea dar fiind un copil de 9-10 ani se accepta.

| Alphawolf a răspuns:

Pe ce lume traiesti? Indoctrinarea te ajuta sa-ti pierzi mintile
@aledanny161: ce inseamna pentru tine "inger"?

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Scumpa mea, ma bucur ca, crezi in Dumnezeu. Dar acum nu cred ca este posibil. Dar il poti visa mie mi se intampla. Dra asta nu inseamna ca nu trebuie sa l iubesti pe Dumnezeu.:*Te pup!

| i.love.me a răspuns:

Nu credsad
asa mi se intampla si mie sa ma rog la dumnezeu din tot sufletul ca nu facem ultima ora si tot venea prova in clasasad
of...

| Laura_5858 a răspuns:

Nu

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Scumpa mea, este mort.nimeni nu il poate readuce la viata.doar daca este un film sf.noi o sa ne mai nastem odata.si eu cand am aflat ca a murit am plans 20 de zile si 20 de nopti.iti dai seama

| .::CyBeR::. a răspuns:

Sper sa nu reinvie Michael Jackass nici nu-mi place de el zici ca-i gay e ca naiba ca i-am ascultat o mel nu am inteles nici o iota.

| charlie the alien a răspuns:

Nu

| ChibiRose a răspuns:

Cred ca esti mica, dorintele se implinesc doar cand sunt posibile.Nimeni nu-l trezeste din mormant sa ti-l aduca sa-l cunosti. E o improbbilitate stiintifica, nu are sanse mai mari de 1%. Exemplu de dorinte esuate:
1.Nu vreau tema la romanaaa!(am primit in final 17 exercitii)
2. Da doamne sa nu mai vina diriga!(a venit mai devreme)

| deefny_8061 explică:

Da' ce sa zic! eu am 9 ani si Dumnezeu nu-mi poate al readuce pe Michael in corpul sau de muritor? (Sunt Deefny)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti singura care se roaga pentru astasad nu vreau sa te dezamagesc insa nu cred ca va fi posibilsadpe mine m-a afectat mai mult decat credeam moartea lui asta poate pentru ca pana acum nu am pierdut pe nimeni drag sau din familie insa Michael am realizat ca era important pentru mine; am stat de vorba cu multi fani MJ cand impreuna cu ei am facut acel frumos tribut [29 august 2009 Bucuresti] si toti simt la fel crede-macrying eu l-am visat recent; eram prieteni buni si imi tot repeta sa nu am schimb niciodatastraight facenu prea am inteles mesajul visului daca asta trebuia sa insemne insa stiu ca fost un om bun si mai bine ne rugam pentru sufletul lui! si sa ne gandim la el cu zambetul pe buzehappyjust SMILEhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita. Ai timp sa il vezi dupa viata.

Un clip pentru fani, sper sa nu plangeti desi stiu ca o sa o faceti :) :

http://www.youtube.com/watch?v=vBr_rUAFqac&feature=player_embedded

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mayasul@ crying(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred, stii omenii nu au cum sa fie in viata vesnic, doar in rai e posibil, asa ca nu pre cred.
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpo, si eu sunt un copil. Am 12 ani. Viata Dumnezeu ti-o da, Dumnezeu ti-o ia. Poate ca a avut nevoie de el si vocea lui in ceruri. Il adoram cu totii. Acum ca a murit realizam sh noi cat de valoros era, iar cat traia ziaristi inventau o multime de povesti.
Dar haidesti sa nu fim asa pesimisti! Pe internet circula unele filme cu Michael cu data(zi/luna/an) sh il arata inchis intr-o camera. Mai este unul in care coboara din masina in care era trupul lui: se vede cand inchide cosciugul inainte sa il urce in masina, se vede si trupul in cosciug iar dupa un drum destul de lung el coboara pe picioarele lui si intra intr-o camera din care nu a iesit(se zice) nici acum, 28. ian. 2010.
De asemenea multi oameni il viseaza la propriu. Eu sunt bucuroasa sa spun ca ma numar printre ei. Mi-a vorbit, vorbea fluent romana, si mi-a prezentat-o pe Janet. Daca vreti mai multe detalii intrati pe temani pe clopotel.ro si intrebati-ma!

HIS MUSIC LIVES FOREVER. WE LOVE HIS MUSC. WE LOVE HE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu sigur ne-a ascultat rugamintele pentru ca Michael chiar traieste.acum mai e sa te cunoasca.fi sigura ca e in viata si nu te lua dupa toti care cred numai prostii.chiar el a scris in jurnalul lui, pe care l-a lasat intentionat la ochii presei, ca isi va inscena moartea si ca va reveni anul acesta cu un adevarat THRILLER.cat despre copiii lui, ei stiu ca el e in viata.si sa mai fi atenta si la memorial. ok. daca mai vrei detalii da-mi add michael_jackson_my_king@yahoo.com.pa-pa