| ingrydutzza19999 a întrebat:

Dati-mi si mie informati despre vampiri, funda.va rog, fara glume s-au jigniri.

2 răspunsuri:
| jomolino a răspuns:

Informatii despre vampiri afli aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Vampir_(legend%C4%83).

P.S-Nu te lasa influentata de niste filme si carti care sunt fictionale si nimic mai mult.

| tudor0108 a răspuns:

Vampiri plasmatici care beau sange si au o viteza uimitoare de acea daca te ataca un vampir nu prea poti sai rezisti.Ei au atslabiciunile usturoiul, apa sfintita si daca le infigi un tarusi in inima mor.De asemenea ei nu pot sa te atace ziua deoarece mor dincauzasoarelui si ataca numai noaptea.Din carti si filme am inteles ca inamicul lor este varcolacul.De asemenea ei nu intra in biserici din cate am inteles
sper ca am fost de ajutor