| ςгเรtเภยкค a întrebat:

Dati-mi si mie statusuri de tristete.

Răspuns Câştigător
| JomelaMaya a răspuns:

Uite cateva :

1.
S-au adunat prea multe care nu-mi dau voie noaptea sa dorm

2.
Primul sarut nu se uita niciodata! Asa mi-ai spus, dar tu l-ai uitat de mult!

3. Telefonul il strang cu obsesie in mana. Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost. Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost.

4. Cel mai crud lucru e sa lasi pe cineva sa se indragosteasca de tine chiar daca stii ca nu ai de gand sa ii raspunzi la fel.

5. Sunt momente in care simt ca ma prabusesc, dar in ciuda ta, ma ridic si apoi zambesc!

6. Mi-e sila. Mi-e sila de tot. Lumea in care traiesc ma sufoca, ma scarbeste. Pana si tu, baiatul acela cu ochi blanzi si zambet cald, atat de familiar, ascunzi acea mediocritate si josnicie pe care o gasesti in toti!

7. Ce e o amintire? Nu e nimic! Nu o poti vedea, nu o poti auzi, nu o poti atinge si totusi e atat de mare incat n-ai puterea de a o distruge sau a o uita.

8. O lacrima pe obrazul meu, arata cat mi-a fost de greu, dar nu regret nimic, eu te-am iubit!

9. Nu pot sa iubesc fara sa am inima, nu pot sa pling fara sa ma doara, nu pot sa traiesc fara sa fii linga mine. Te rog vino inapoi!

10. Daca vei avea nevoie de mine, sunt alaturi de tine. Daca ai nevoie de caldura cind plangi, sunt alaturi de tine. Unde esti cand eu am nevoie de tine?

11. Si acum astept sa suni, astept macar un telefon Sa imi spui ca o putem lua de la inceput Dar stiu ca acum privesti alti ochi, saruti alte buze, strangi in brate alt trup. Si inca repet in gand ca o putem lua de la inceput.

12. Ti-ai sters singura lacrimile cand el te supara. Si ai incercat chiar si sa iesi cu altcineva.Deci hai sa te intoarcem in trecut.Si spune-mi sincer cate flori ti-a oferit? Cate promisiuni false nu ti-a facut? Si de cate ori iti spuneai de maine am sa-l uit?!

14. Nu uita de mine. Nu pentru ca eram speciala ci pentru ca te cautam mereu si eram mereu acolo pentru tine, orice ar fi fost. Mereu!

15. Uneori, simt, simt că viaţa e nedreaptă cu mine. Simt că orice aş face, mereu mi-ar ieşi prost şi aş dezamăgi multe persoane. Simt că... oricât aş încerca să ajut, aş încurca şi mai mult lucurile.

Si mai poti gasi statusuri pe o pagina de facebook, de pe care mai iau si eu :
www.facebook.com/pages/Statusuri-de-D-soare/127237564099127

3 răspunsuri:
| Melany8 a răspuns:

1-e greu cînd tu te gindești la toți și la tine nimeni
2-în viață e de ajuns o singură minciună pentru a te îndoi în toate adevărurile spuse pînă atunci
FUNDA P.L.S.