| 13Denisa a întrebat:

Dati-mi si mie un sfat: ce sa ii fac cadou prietenului meu de Craciun, da sa nu imi spuneti ursuleti sau parfumuri, vreau ceva asa din inima, mai romantic. Dau fundita pe cea mai buna idee.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Un pazal din poza ta/voastra ceva mai sexy ar fi un cadou foarte original. Ii va placea foarte mult sa se joace cu particelele din corpul tau, sa le imbine. Va fi interesant pentru amandoi. Dar si o cina romantica cu lumanari si sampanie va fi un cadou de neuitat. Si, bineinteles, un pasional "Te iubesc", care va completa totul.
Succes! Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| heise a răspuns:

Daca faci ceva manual va fi cel mai frumos cadou pentru el. Ceva din inima inseamna ca pretuiesti acea persoana. Acum nu sunt cu romantismul... poti sa ii faci o felicitare si sa scrii ce ai simtit prima oara cand l-ai vazut, sentimentul cand esti cu el, ce visuri aveti impreuna si multe altele. Puteti sa incercati o plimbare chiar in locul unde v-ati cunoscut sau prin parcuri. Sa cumperi un albul si sa pui diferite poze cu voi doi. Sau sa faceti chiar de craciun si dupa cateva zile sa ii dai acel albul ca un cadou cu intarziere. Sa fi de acord cu el si sa accepti orce spune, pentru ca uni baieti vor ca ei sa aiba dreptate si asa macar odata pe an partenera sa fie de acord cu el. laughing
Eu ti-as mai da doar ca va cunosc gusturile si nici nu ma prea pricep. Sper ca te-am ajutat. Succes!

| Lavy_5428 a răspuns:

O minge, un fular, manusi, fes, plover, parfum, rama foto, album, port chei, un toc pentru telefon. fundita? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O invitatie la un restaurant select love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa-i faci cadou o cana personalizata cu o fotografie cu voi2 sau un puzzle personalizat

| kosmin90 a răspuns:

Off aceiasi problema si la mine momentan pentru ca nu stiu ce cadou sa-i fac prietenei.La tine in primul rand depinde de cat timp sunteti impreuna :d. daca sunteti de peste 6 luni poti sa ai atragi atentia cumparand 2 verighete de argint(nu prea scumpe ca nu se stie cat dureaza relatia)si in acelasi timp ii arati ca esti si o fata cu tupeu cu toate ca el ar trebui sa faca pasul asta, din lista celorlalte lucruri ar fi:o minge de fotbal, un stick, un ceas de mana, o bratara cu numele tau, o perna cu poza ta si cu un mesaj alaturi am vazut ca este mai nou si destul de practic asta, un mouse etc. Dar daca vrei cu adevarat ca,,, cadoul sa fie din inima incearca sa faci ceva lucrat de tine eu de curand am inplinit 10 luni cu prietena si m-am gandit la ceva deosebit ...am confectionat o inimioara din carton dupa care am luat cate colii de hartie si le-am decupat dupa modelul dupa inimioara de carton si am scris in fiecare inimioara un mesaj dupa care am colorato pe fiecare in parte si apoi am capsato si am facut-o ca o carticica de buzunar.Eu am facut 10 inimioara asta insemnand ficare luna impreuna si pe fiecare inimioara un mesaj cum a decurs fiecare luna alaturi de ea. Tin sa iti spun ca sigur cu asta ii vei atrage atentia m-ai ales sa ii spui ca in fiecare luna ii dai cate o inimioara cu un mesaj sa o puna in carnetel.Mult success

| Yooana a răspuns:

Chestii...important e sa fii originala la modul in care i-l vei da
poti, spre exemplu, sa iei patru cutiute pe care sa scrii lunile de cand sunteti impreuna iar in fiecare cutiuta (mai putin ultima) sa ii scrii un biletel cu un mesaj legat de ce ai simtit tu in luna respectiva pentru el sau orice vrei tu iar in ultima cutiuta sa fie cadoul cu mesajul "La multi ani!"
asta a fost prima idee care mi-a venit acum in minte

ca si obiect ai putea sa ii iei o bijuterie de argint pentru ca nu sunt foarte scumpe si raman ca amintire pentru mult timp (daca nu o pierde )
Sus

emoozzah
Insomniac

Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 26/09/2008
Mesaje: 3445
Locatie: Bucuresti
Trimis: Vin 11 28, 2008 11:12 pm
Titlul subiectului:
ce parere aveti despre a-i cumpara iubitului o stea? (cu acte, cu tot)

mi-a zis o amica ca iubitul ei a fost tare incantat de acest cadou...
ma bate gandul sa ii ofer si eu un asemenea cadou iubitului dar e cam scump si nu stiu daca va fi la fel de incantat...mai ales ca nu prea ai cum sa o gasesti pe cer (desi ei iti ofera si o harta)...
Sus

yannah
Moderator

Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 01/08/2004
Mesaje: 5066
Locatie: Bucuresti
Trimis: Sam 11 29, 2008 12:18 am
Titlul subiectului:
Mie mi se pare superb...Cand mama si tatal meu vitreg au facut 10 ani el i-a cumparat mamei teren pe luna
Acum suna cliseic, atunci era ceva foarte frumos
Sus

emoozzah
Insomniac

Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 26/09/2008
Mesaje: 3445
Locatie: Bucuresti
Trimis: Sam 11 29, 2008 10:03 pm
Titlul subiectului:
si mie imi place dar daca totusi e o"facatura"? adica ma gandesc ca poate fiecare in tara lui poate sa zica ca vinde stele si pamant pe luna...si dai niste bani total aiurea
Sus

yannah
Moderator

Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 01/08/2004
Mesaje: 5066
Locatie: Bucuresti
Trimis: Sam 11 29, 2008 10:21 pm
Titlul subiectului:
pai da, asa e, e o facatura )
dar e un gest frumos totusi
Sus

emoozzah
Insomniac

Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 26/09/2008
Mesaje: 3445
Locatie: Bucuresti
Trimis: Sam 11 29, 2008 10:23 pm
Titlul subiectului:
mda...de-as avea atatia bani incat sa ii fac cadou niste cursuri la nasa si sa plecam pe luna
Sus

havena
Insomniac

Este online pe forum
Data inscrierii: 12/02/2006
Mesaje: 15461
Locatie: TM
Trimis: Sam 11 29, 2008 11:49 pm
Titlul subiectului:
[quote="emoozzah"
poti, spre exemplu, sa iei patru cutiute pe care sa scrii lunile de cand sunteti impreuna iar in fiecare cutiuta (mai putin ultima) sa ii scrii un biletel cu un mesaj legat de ce ai simtit tu in luna respectiva pentru el sau orice vrei tu iar in ultima cutiuta sa fie cadoul cu mesajul "La multi ani!"
asta a fost prima idee care mi-a venit acum in minte [/quote]

Si eu ca sa fac? Ca facem sapte ani acum in decembrie? Cate cutiute trebuie sa iau?
Sus

emoozzah
Insomniac

Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 26/09/2008
Mesaje: 3445
Locatie: Bucuresti
Trimis: Sam 11 29, 2008 11:50 pm
Titlul subiectului:

tu iei 7 cutiute reprezentand anii
Sus

havena
Insomniac

Este online pe forum
Data inscrierii: 12/02/2006
Mesaje: 15461
Locatie: TM
Trimis: Sam 11 29, 2008 11:53 pm
Titlul subiectului:

Exista o rezolvare la orice, nu?

L-am intrebat acum pe prietenul meu, cum ar fi daca ar primi un cadou cu 84 de cutiute, cum l-ar deschide.Raspunsul a fost: "cu flexul" (sper ca asa se scrie )
Sus

emoozzah
Insomniac

Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 26/09/2008
Mesaje: 3445
Locatie: Bucuresti
Trimis: Sam 11 29, 2008 11:56 pm
Titlul subiectului:
exact

eu am dat o idee am o mie in cap care-mi vin si le uit si iar imi revin spre exemplu, ma gandeam ca acum de craciun, sa iau 21 de globulete (avem 1 an si 9 luni impreuna) si in fiecare sa pun cate un mesaj pentru el ar fi distractiv sa il vad cum sparge fiecare globuletz ros de curiozitate problema e sa inventez mesaje haioase si intr-un globuletz sa pun si un biletel pe care sa scrie ce cadou i-am luat (iar apoi sa i-l dau)
ma mai gandesc
Sus

havena
Insomniac

Este online pe forum
Data inscrierii: 12/02/2006
Mesaje: 15461
Locatie: TM
Trimis: Dum 11 30, 2008 12:08 am
Titlul subiectului:
Ce fain ca ai idei din astea, mie nu-mi mai vin in cap decat cadouri in lucruri, care deja sunt la ordinea anilor.

La inceput aveam si eu tot felul de idei, dar cu timpul le-am folosit pe toate si nu-mi mai vine nimic in minte.
Am inceput sa mai si renuntam la unele dintre ele, tocmai din cauza asta.Mai bine sarbatorim in oras fara cadouri. Daca stam sa ne gandim bine, nu asta are importanta, ci faptul ca suntem unul langa altul, nu?
Sus

emoozzah
Insomniac

Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 26/09/2008
Mesaje: 3445
Locatie: Bucuresti
Trimis: Dum 11 30, 2008 12:11 am
Titlul subiectului:
pai d-asta suntem noi aici: pentru a sari in ajutor

e normal dupa atatia ani sa ramai"in pana" de idei mi se mai intampla si mie acum (mai ales la obiecte app, nu stiu ce sa ii iau ) dar imi storc creierii si TA DAAAA
Sus

deutzat
Insomniac

Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 03/12/2008
Mesaje: 1030
Trimis: Mar 12 09, 2008 12:56 pm
Titlul subiectului:
Eu i-am facut anul trecut cadou de craciun iubitului un calendar cu o compilatie de poze cu noi 2, unul din acela de pus pe perete. A fost super incantat, il tine la el in camera!
Sus

emoozzah
Insomniac

Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 26/09/2008
Mesaje: 3445
Locatie: Bucuresti
Trimis: Mar 12 09, 2008 10:14 pm
Titlul subiectului:
f dragut ma gandeam si eu la asa ceva dar nu sunt f sigura
Sus

Forum start » Discutii libere
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:

Data este GMT + 2 Ore
Pagina 1 din 4Du-te la pagina 1, 2, 3, 4 Urmatoare
Du-te la pagina :
Mergi direct la:
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Puteti atasa fisiere in acest forum
Puteti descarca fisiere din acest forum

© 2004-2008 Dazoot Software | Powered by: phpBB

LOOKBOOK | STIRI MONDENE | CURS VALUTAR
TAROT | CONCURSURI | FELICITARI | MEDICAMENTELOOKBOOK: ULTIMELE LOOK-URI

''punte...

ceva...

schimba...

Adauga look-ul tau pe egirl.ro