| YahooMess1 a întrebat:

De cand a inceput scoala am luat un 5 la biologie, 4 la chimie, 5 si 6 la geofrafie. pana la sfarsit pot sa le indrept. si cam ce nota sa iau sa imi iasa media peste 8 pe primul sem? nu fix aproximativ sa zicem 6, 7,8...
si la matematica si romana cum as putea invata, prin practica pot invata cel mai bine?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

9, 10,8 sau 9.

| LiaaStyles10 a răspuns:

La biologie ar trebui sa iei macar doi de 9 pentru a iesi media 8.
La chimie doar sa iei 10 altfel nu prea sunt sanse.
La geografie ar trebui sa iei macar un 8 si un 9.

Pai la mate poti invata in primul rand teoria si regulile apoi poti lucra exercitii si probleme asemanatoare celor din clasa si sa iti faci temele si o sa ai randament bun, analog si la romana big grin