| danadana28 a întrebat:

De ce a renuntat Bogdan Miu la emisiunea matinala de la Europa FM?

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

La finalul articolului de la adresa de mai jos scrie că Bogdan Miu a renunţat de tot la Europa FM, nu doar la emisiunea matinală:

http://www.exclusivnews.ro/......pa-fm.html

Pe pagina lui de FaceBook apare şi explicaţia, chiar dacă nu este foarte clară.

Am copiat respectivele comentarii pentru tine, uite-le:

1). 25-August-2012:

Am inceput Deşteptarea in urma cu 6 ani, in martie 2006. Era visul copilariei mele, sa fiu la radio, sa-i fac pe oameni sa zambeasca, sa fiu prima voce pe care o aud cand se trezesc…Pe vremea cand unii visau sa fie Hagi sau JR din Dallas, eu imi doream sa cresc si sa vorbesc la microfon. Imi faceam planuri despre cum o sa ajung DJ la radio si o sa ma asculte milioane de oameni din toata tara…Iar i...ntr-o zi de martie visul s-a implinit. Aveam 23 de ani si spuneam "Buna dimineata" de la Radio Europa FM… Wow, n-o sa uit niciodata prima zi de matinal! Nici n-am putut sa dorm de emotie. Si pentru ca visul mi se implinea m-am imbracat cu camasa, din respect pentru milioanele de ascultatori. Au trecut 6 ani. Au fost cei mai frumosi ani din viata mea si ma bucur ca i-am impartit cu milioane de necunoscuti care m-au ascultat in tot acest timp. Ne-am inceput diminetile impreuna, chiar daca eu sau voi am avut zile bune sau poate mai putin bune. Am fost acolo. Eu la microfon si voi la difuzor. Si pentru asta, vreau sa va multumesc. N-o sa uit niciodata zilele de turneu cand ne-am intalnit si ne-am privit in ochi. Desi nu ne vazuseram pana atunci, simteam ca suntem prieteni. Cand am inceput sa prezint show-ul de dimineata nu m-am gandit niciun moment ca intr-o zi se va termina. E ca atunci cand te bucuri de cea mai frumoasa vacanta si vrei sa ramai pentru totdeauna pe cea mai fina plaja. Sunt norocos totusi. Vacantele se termina dupa 7 zile, iar eu m-am bucurat 6 ani de voi. Au fost dimineati cu soare, dar si dimineti cu ploaie sau zapada. Un singur lucru m-a facut sa fiu in fiecare zi la radio: voi! Si pentru ca suntem prieteni am un lucru important pe care vreau sa vi-l spun: din toamna, n-o sa ne mai auzim dimineata la Europa FM. Ce urmeaza? Mi-e greu sa va spun acum. Dupa 6 ani in care ceasul suna insistent la ora 4, inca sunt surprins ca pot sa ma dau jos din pat la 9. Insa pot face o promisiune, voua si copilului din mine: cand o sa ma intorc la microfon n-o sa fie nevoie sa-mi spun numele pentru ca o sa ma recunoasteti. Voi fi acelasi Bogdan Miu pe care l-ati auzit dimineata la radio, voi fi ironic, voi fi incapatanat, voi fi vesel, poate voi fi si rautacios si, daca ma gandesc bine, poate o sa si cant…Pana atunci, insa, vreau sa va multumesc pentru cele mai frumoase 4 ore din zi pe care mi le-ati oferit in fiecare zi! Raman cu cea mai tare experienta din viata si sper ca v-am facut sa o simtiti si voi in cei 6 ani;

2). 17-Septembrie-2012:

Agonie si extaz. De asta am avut parte in ultimele saptamani, insa cel mai important este ca dupa 6 ani de matinal am langa mine foarte multi prieteni pe care nu-i cunosc dar as vrea. Sunt oameni care m-au coplesit cu sute de mesaje de simpatie. Va multumesc ca v-ati aratat si promit sa ma arat si eu in curand. Este deja evident ca n-o sa mai fim impreuna pe aceeasi frecventa, cea de pana acum. Raman sute de emisiuni, sute de mii de prieteni si o sora pe care n-am avut-o dar am cunoscut-o la radio: Monica Anghel. In curand o sa pot spune multe insa n-o sa pot sa va raspund "de ce?". Nu pentru ca n-as vrea, ci pentru ca nici eu n-am primit acest raspuns.

2 răspunsuri:
| Augustin2012 a răspuns:

Am vazut ca a scris ceva si pe site-ul lui, bogdanmiu.ro

| gimigabel a răspuns:

Nu a mai avut loc de altii.