| AndreeaAndreutza48 a întrebat:

De ce nu se difuzează anime-urile și în România(nu le vreau dublate, măcar subtitrate să fie)?

Răspuns Câştigător
| Fredi69 a răspuns:

Si eu ma intrebam acelasi lucru. dar stiu de ce. pentru ca Romania e o tara de ***. de aia. macar sa se difuzeze mireasa pentru fiu meu si unchiu bunic. da daca iti amintesti era animax la tv, noaptea si l-o scos... poti sa te uiti pe internet pe diferite site-uri (eu asa ma uit la death note) si mai arata la cartoon network cica 'ceasul yokai' (un fel de anime?) da e pentru copii mici... csf nai csf

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru Fredi69):

îmi este așa de dor de Animax, acolo am vizionat primele mele anime-uri Hello Kitty, Kilari, Inuyasha, etc.
Să fiu sinceră acest articol m-a cam dezamăgit http://pericolul-anime.blogspot.ro/......ngura.html
Recomand să citești și comm-urile și vei vedea cât de inculți pot fi unii

| Fredi69 a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Am citit si eu. cand credeam ca eu-s prost XD... app si eu ma uitam la kilari si inuyasha.

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Sunt pe animax toate acolo le gasesti

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru vocea):

Nu-l mai difuzează la TV sad

| Ivy86 a răspuns:

Cauta online...gasesti cam orice manga subtitrat in romana cu episoade online