| Mariposa97 a întrebat:

De ce toti spun ca blondele sunt proaste?

Răspuns Câştigător
| AAStar a răspuns:

Daca nu stii, e clar ca esti blonda.Nu stiu,asa e de cand lumea, toti spun ca blondele sunt proaste(chiar daca e adevarat, nu intotdeauna). Funda?

13 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Nu chiar toata lumea spune asta. Numai blondele proaste sunt proaste. Teoretic ar trebui sa fie mult mai multe brunete si satene proaste decat blonde proaste pentru ca si procentajul femeilor brunete si satene este mai mare decat cel al femeilor blonde. S-a incetatenit ideea ca blondele sunt proaste din cauza pitzipoancelor, asa ziselor asistente tv si pseudofotomodelelor cu creierul cat stafida care se vopsesc cu precadere blond.

| EuSiCuMine a răspuns:

E doar o replica nedorita asupra blondelor. Cel mai mult a inceput sa se imprastie vorba asta cand a aparut emisiunea "te pui cu blondele". Ei nu au ce vorbi si se cred smekeri daca zice ceva ce zic toti. Daca esti blonda nu pune la suflet... ei nu au ce vorbioh go on
Eu sunt bruneta vopsita si imi mai zic fetele : brunetoo, esti bruneta si inauntru! Dar nu`mi pasa, sa zica ce vor.oh go on
Mult Noroc!

| Karinakari99 a răspuns:

Pentru ca ei cred ca parul lor blond le afecteaza creierul, dar numai blondul natural.Blondele vopsite n-ar fi deloc afectate.

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Nu se stielaughing

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Pai nu stiu. Da majoritatea prietenilor mei care ii cunosc sunt blonzi/blonde laughing
Da asta nu inseamna ca sunt prosti. E-us bruneta laughing
Papa pup

| DjBl3ndar a răspuns:

Blondele nu sunt proaste. Ei spuna asa pentru ca se poriveste intelesul cuvantului Blondele sunt proste dar la brunete nu se potriveste sa spui brunetele sunt proaste. Eu nu cred in asa ceva.

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Poate pentru ca unele fete se preocupa preaaaa mult de cum arata(pitipoance...) si se vopsesc blonde, ca se zice ca fetele frumoase au parul blond...

| Andreea_5022 a răspuns:

Esti blonda? eu nu cred in asa ceva am intalnit multe fete blonde care gandeau foarte normal si multe fete blonde care erau destul de proaste dar eu cred ca parul nu afecteaza cu nimic

| DanteH2SO4 a răspuns:

Nu stiu cum dracu', dar in general acest lucru se si confirma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un mit...de multe ori se potrivestelaughing

| ioana_1102 a răspuns:

Pentru-ca unele chiar suntwinking

| bruneta_5835 a răspuns:

Mm nu stiu...

| georgianaAle a răspuns:

E adevarat ca asa se spune, dar eu nu cred asta. Sunt unele blonde proaste dar asta nu depinde daca erau blonde de la nastere sau vopsite. Eu am intalnit blonde si naturale si vopsite dar nu erau asa, din contra erau destepte. Sunt si blonde care sunt proaste dar asta nu cred ca depinde de culoarea parului, pentru ca asa ar putea fi si unele brunete, roscate proaste. Cred ca cineva a spus o data in gluma ca 'blondele sunt proaste' si asa a ramas.