| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

De la ce varsta te opresti din crestere?
La ce varsta a adolescentei ai forme, sani, fund?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Fetele cresc in inaltime pana la 18 ani iar baietii pana la 21.Forme,sani si fund poti avea si de la 12 ani, depinde, sunt cazuri si cazuri.Eu la 16-18 ani am inceput sa-mi "rotunjesc"putin...veniturile! inainte eram extrem de slaba si ma lua vantul daca nu purtam cateva pietricele in buzunar.

12 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Fetele se cresc in inaltime pana la 18 ani iar baietii pana la 21.Forme,sani si fund poti avea si de la 12 ani, depinde, sunt cazuri si cazuri.Eu la 16-18 ani am inceput sa-mi "rotunjesc"putin...veniturilelaughing! inainte eram extrem de slaba si ma lua vantul daca nu purtam cateva pietricele in buzunartongue.

| borsec a răspuns:

La 25 de ani corpul stagneaza din dezvoltare.
Toti oamenii sunt diferiti unii se dezvolta mai repede altii mai incet, acum am observat ca pustoaicele de 14 ani arata ca unele de 18.Deci ai rabdare ca o sa te dezvolti si tu.

| leluc a răspuns:

In jur de 23-25 de ani ne oprim din crestere. Formele feminine pot incepe sa apara in jur de 16-18 ani, depinde de individ.

| mioara a răspuns:

Pe la 20 de ani

| Elena0210 a răspuns:

La 18 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 30 de ani retrocedam, adica incepem sa "mancam"din rezervele pe care le-am facut pana atunci. Pe la 25 ne oprimi din crestere, dar depinde de multi factori. Fetele stagneaza mult mai devreme decat baietii, dar cum iti spunem depinde de multe lucruri, factori genetici, stilul de viata sanatos, daca facem sport, mediul ambient...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Fetele cresc până la vârsta de 16-17 ani. Între vârsta de 12-14 ani apare menstra, se subțiază vocea, se accentueză părul pubian și cel axial (sub braț), sânii devin mult mai vizibili (formă), apar dereglările hormonale prin acele explozii de coșuri pe față. La vârsta de 18 ani se consideră că te-ai dezvoltat din punct de vedere fizic, iar maturizarea completă a organismului se încheie la vârsta de 20 de ani.
La băieți procesul de creștere se oprește la vârsta de 20-21 de ani. La ei accentuarea are loc un pic mai târziu, la 14-16 ani apare părul pe față (că doar sunt și ei bărbați) -pe picioare-brațe-piept, se îngroașă vocea. Dereglările hormonale apar între 14-16 ani la ei.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu prea stiu dar cand o sa fi stie cred doar Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de organism si de persona, depinde de parinti in medie fetele pana la 17-18 iar baiesti 20 -23

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va spun eu sigur la ce varsta se opreste cresterea la fete.la 21 si e ff sigur!:X:X

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu unul am crescut f tarziu am inceput undeva sa 17 ani sa cresc asa ca lumea. Am 21 de ani si din cate se pare pana acum am tot crescut.