| NothingImportant200 a întrebat:

De obicei, seara nu pot sa dorm. Ce sa fac sa adorm mai repede? Nu imi ziceti sa iau pastile, pentru ca sunt minora si nici sa numar oi.

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Asculta muzica mai incet, inchina-te inainte de culcare.Eu ma gandesc inainte sa adorm la ceva frumos. Fa si tu la fel.Lasa-ti imaginatia sa zboare.Gandeste-te ca esti cu baiatul X sau ca esti la cumparaturi in nu stiu ce mall urias.Bafta! :* >big grin

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce activități fizice și intelectuale ai peste zi?
O cană de lapte dulce îndulcit cu miere, ceai de tei.
Somn ușor, copilaș.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Citeste o carte pana te ia somnul happy

| cυρcαкє a răspuns:

Asculta ceva muzica, uitate la tv, danseaza, fa ceva mai obositor si sigur vei putea dorimi mai repede.

Sarbatori fericite!

| mary123 a răspuns:

Si eu am cateodata probleme de genul. Daca te gandesti in continuu la faptul ca nu poti sa adormi, chiar asa o sa se intample. Fa o baie, sau un dus fierbinte inainte, o sa te relaxeze. Deasemenea, poti asculta muzica, de preferat lenta, sau ceva melodii relaxante. Fa-ti un ceai de tei, sau beau o cana de lapte cald. Citeste, da' nu ceva cu suspans sau care sa-ti sperie somnu'.

In concluzie, fa ceva care stii ca te relaxeaza, in fond, asta e cel mai important lucru pentru a putea adormi. INcearca sa iti aduci aminte toate lucrurile bune din acea zi, cel putin o sa adormi cu zambetul pe buze.

SPer ca te-am ajutat :*

| Lampardinho a răspuns:

Daca ai chef de gluma... dati doua palme.laughing)
daca nu ai chef de gluma : du-te bea lapte cald
daca nu iti place idea de a bea lapte : uitate la filme dar nu de groaza ca numai dormi niciodatalaughing

| AnnaS98 a răspuns:

Miroase niste acetona GIULIA inAINTE DE a inchide ochii. miroase a trandafiri si daca inhalezi ceva vapori, adormi pana dimineata

| IoanaAprk a răspuns:

Roaga pe cineva sa-ti faca masaj, bea o cana cu lapte cald si citeste pana cand adormiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una imi fac rugaciunea, beau o cana cu lapte dulce, si daca nu adorm imi inventez povestioare cu prieteni, familie, persoana dorita in gand sau zic intruna in gand somn, somn, somn, somn...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu poti sa dormi nu te chinuii! Fa altceva, de ex eu cand nu pot sa dorm imi fac noaptea temele si a doua zi sunt libera, tu ai putea sa citesti o carte ( pe mine ma adoarme si in tmp zilei, deci pentru tine nu ar trebui sa fie o problema )!

Oricum faza cu dormitu s-ar putea sa fie ca nu prea iesi la aer curat! Incearca sa renunti un pic la TPU si iesi 30 de min in parc sau la o plimbare destul de lunga!

Ultima varianta ar fi sa-ti faci o atmosfera calda la tine in camera, caldura te ajuta mereu sa dormi.

BAFTA big grin!